Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Na biwaku w lesie nic nie zapowiadało tragedii. Trzech nastolatków nie żyje
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 23.11.2023 06:34

Na biwaku w lesie nic nie zapowiadało tragedii. Trzech nastolatków nie żyje

Biwak
Fot. Canva, X-@BBCWalesNews

Poszukiwania młodych nastolatków dobiegły końca. Cała czwórka zaginęła 19 listopada po tym, gdy wspólnie udała się na biwak. Jak podają miejscowe służby, ich pojazd częściowo zanurzony był w wodzie.

W akcję były zaangażowane różne agencje i wolontariusze. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. 

Udali się na kemping i słuch po nich zaginął

Wszyscy czterej chłopcy pochodzenia brytyjskiego przygotowywali się do egzaminu A-Levels w Shrewsburry College. Matka jednego z nich przyznała, że byli inteligentni i wrażliwi. Wyruszyli razem na kemping w Północnej Walii i 19 listopada, w niedzielę, słuch po nich zaginął.

Chłopcy nie odbierali telefonów i nie dawali znaku życia. Zmartwieni rodzice natychmiast zareagowali. Od niedzieli publikowali liczne apele i prosili wszystkich o pomoc w znalezieniu nastolatków. 

Tragiczny finał poszukiwań. Policja potwierdziła śmierć chłopców

Ruszyły intensywne poszukiwania, w które zaangażowanych było wiele osób. Nikt nie wiedział, dlaczego nastolatkowie nie wrócili tego dnia do swoich domów. W końcu służby trafiły na ich samochód. Przekazali dramatyczne wieści.

Policja potwierdziła, że czworo nastolatków nie żyje. Ich ciała znaleziono w aucie, którym podróżowali. Był przewrócony i nieco zanurzony w wodzie. Lokalni funkcjonariusze stwierdzili, że samochód prawdopodobnie wypadł z drogi A4085 pomiędzy Nantmor i Tan-Lan w Gwynedd. 

“Nic nie sprawi, że ten koszmar zniknie”

Druzgocąca informacja dotarła do rodziców nastolatków. “Czuję się, jakbym znajdowała się w koszmarze, z którego chciałabym się obudzić, ale tak się nie dzieje” – opowiada w mediach społecznościowych Crystal Owen, matka jednego z chłopców Harveya. “Nic nie sprawi, że ten koszmar zniknie” - dodała.

Na schodach szkoły, do której uczęszczali chłopcy, pozostali uczniowie złożyli kwiaty. „Kochamy was wszystkich. Lećcie wysoko” - napisali na schodach.