Turysci.pl
Morze Czarne byliście kiedyś

Fot. Pixabay.com Berzin

Byliście nad Morzem Czarnym? Leży między Europą a Azją

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Morze Czarne każdego roku przyciąga wielu turystów. Podróżni odwiedzają wiele krajów, żeby wypoczywać na plażach otaczających ten wyjątkowy zbiornik. Morze Czarne robi imponujące wrażenie. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć je na w

Morze Czarne to wyjątkowy zbiornik, który przyciąga mnóstwo turystów każdego roku. Ten kierunek należał do jednych z najpopularniejszych w czasach PRL, ale w ciągu ostatnich lat wraca do łask i znów staje się celem podróży wczasowiczów z całego świata. Co sprawia, że wiele osób właśnie tam chce spędzać urlopy? Przede wszystkim ciepła woda, złociste plaże i niewygórowane ceny.

Morze Czarne przyciąga wczasowiczów do najróżniejszych krajów. Nad nim znajduje się wiele pięknych miejscowości, które charakteryzuje duża różnorodność. Dostęp do morza mają takie kraje jak Ukraina, Bułgaria czy Turcja. Mieliście kiedyś okazję wybrać się w tym kierunku? Niektórzy spędzają tam wakacje co roku. Jakie punkty należą do najpopularniejszych?

Morze Czarne to prawdziwy hit turystyczny

Chcąc zobaczyć Morze Czarne, możemy wybrać wiele krajów i położonych nad nim przepięknych miast. Co roku turyści mają możliwość odwiedzać inne miejsce, które charakteryzuje różnorodne atrakcje, nadal ciesząc się ciepłymi wodami morza oraz niewygórowanymi cenami. Przedstawiamy listę najpopularniejszych kierunków.

Każdy, kto choć raz w życiu był na Krymie, mógł cieszyć się nie tylko dostępem do Morza Czarnego, ale również licznymi atrakcjami, jakie oferują nadmorskie miejscowości. Przede wszystkim mowa o Odessie. W tym mieście nie można się nudzić. Wczasowiczów przyciągają przepiękne secesyjne zabudowania, bulwary oraz deptaki, na których można odpocząć w zacienionych kawiarniach i restauracjach. To jedno z najpopularniejszych miast na całej Ukrainie. Odnajdą się tam nie tylko miłośnicy morza, ale także literatury, którzy będą mogli wędrować śladami Mickiewicza czy Puszkina.

Kolejną miejscowością położoną nad Morzem Czarnym, która także znajduje się na Krymie, jest Jałta. Trzeba jednak pamiętać, że plaże w tym nadmorskim kurorcie bardzo często są zatłoczone. Z Jałty można dotrzeć do wielu atrakcji turystycznych jak pałac w Liwadii czy Jaskółcze Gniazdo. Jednak Morze Czarne to nie tylko Krym. Wielu podróżnych decyduje się na nieco inne kierunki.

Morze Czarne i przepiękne plaże

Morze Czarne charakteryzuje się przepięknymi złotymi plażami. Wiele z nich znajdziemy choćby w Bułgarii – kraju, który Polacy bardzo chętnie odwiedzają. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się miejscowość Burgas. W sezonie urlopowym to miasto, które nie śpi, a życie turystyczne tętni tam przez całe lato. Pełne odwiedzających są nie tylko plaże, ale również restauracje, kawiarnie oraz puby. To także mekka wielu fanów sportów wodnych.

Nie od dziś wiadomo, że Polacy uwielbiają podróże do Gruzji. W Batumi także możemy cieszyć się urokami Morza Czarnego. Miejscowość klimatem przypomina wręcz tropiki. Powietrze jest tu ciepłe i wilgotne, a na terenie miasta znaleźć można przepiękne ogrody botaniczne. To kolejny punkt na turystycznej mapie, który warto zobaczyć chociaż raz.

Mieliście kiedyś okazję zobaczyć Morze Czarne na własne oczy? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wrażeniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o słynnej Pustynie Błędowskiej. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >