Turysci.pl
Morze jest szansa

Wikimedia Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 pl

Wiemy, gdzie są największe tłumy nad Bałtykiem. Zapomnij o ciszy i spokoju

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Morze to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu. Niestety w podobny sposób myślą setki tysięcy Polaków. Efekty widać na fotografiach - plaże są przepełnione, a parawany wręcz zagradzają dostęp do wody. Z jednej strony głośni fani sezonu grill

Morze przyciąga na polskie plaże tłumy turystów. W mediach aż huczy od informacji o zatłoczonych kurortach jak Władysławowo, Mielno czy Sopot. Chociaż niektórym wczasowiczom gwar nie przeszkadza, to część Polaków woli odpoczywać w cichej i spokojnej atmosferze. Niestety takich miejsc nad Bałtykiem jest coraz mniej. Każdy, kto liczy na wakacje bez tłumów, powinien omijać te kierunki szerokim łukiem.

Nic nie wskazuje na to, aby do końca sezonu wakacyjnego morze stało się mniej zaludnione przez turystów. Zwłaszcza że właśnie ZUS otworzył system Polskiego Bonu Turystycznego, co może przyciągnąć jeszcze więcej wczasowiczów. Doskonale pokazuje to przykład Mielna, gdzie w hotelu pierwszy gość z bonem pojawił się już o godzinie 8:00, natomiast zaledwie w dwa dni ze świadczeń skorzystało tam 45 procent klientów.

Morze oblężone przez turystów

To, że polskie morze przeżywa obecnie zalew turystów, potwierdza także raport opublikowany przez portal INNPoland.pl. Według danych przedstawionych w statystykach, w pewnych regionach nastąpił gwałtowny skok klientów korzystających z punktów gastronomicznych, co świadczyć może o znacznym napływie wczasowiczów. Niestety dotyczy to dużego obszaru i większości najpopularniejszych polskich kurortów nadmorskich.

Jeśli wybieracie się nad morze i liczycie na ciszę oraz spokój, z pewnością powinniście zrezygnować z najpopularniejszych szlaków. Obecnie oblegane są takie miejsca jak Trójmiasto czy Hel. Znaczny wzrost turystów odnotowano także w Kołobrzegu i Mielnie. Media przekonują też, że znalezienie wolnego miejsca na plaży we Władysławowie może być prawdziwym wyzwaniem. Odwiedzanie tych popularnych kurortów wiąże się także z większymi wydatkami, co przeczy teorii, według której Polacy mieli wydawać mniej z powodu pandemii koronawirusa.

Chcecie wyjechać nad morze i mieć chwile nad oddech? Wiele wskazuje na to, że zapełnione nadal zapełnione nie są Międzyzdroje, Łeba oraz Ustka. Być może tam wczasowicze szukający wyciszenia poczują się znacznie lepiej. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że duża część Polaków zrezygnowała z wakacji za granicą i postanowiła spędzić urlopy w kraju. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, z jakich powodów Polacy korzystają z parawanów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źrodło: INNPoland.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >