Turysci.pl
Morskie oko Agnieszka

fot. instagram.com/ agnieszka_hajdukiewicz

Pani Agnieszka wstawiła swoje nagranie z Morskiego Oka. Niebywałe sceny, turystom jest wstyd

7 Października 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Morskie Oko jest najpopularniejszym punktem w polskich Tatrach. Nagranie opublikowane przez Agnieszkę to prawdziwy hit. Dzielna dziewczyna pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych, a z każdym ograniczeniem można dać sobie radę.

Morskie Oko jest najpopularniejszym punktem w polskich Tatrach. Nagranie, którego bohaterką jest Agnieszka obiegło Internet. Jej postawa jest godna podziwu, turyści wjeżdżający na szlak konnymi falągami mogą się schować.

Agnieszka zawstydziła turystów jadących na Morskie Oko

Agnieszka Hajdukiewicz jest osobą, która swoją siłą i hartem ducha pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo niepełnosprawności i braku dolnych kończyn, pojechała w Tatry i o własnych siłach zdobyła najważniejsze punkty turystyczne. Zdobyła najpierw Kasprowy Wierch, później - Morskie Oko, skąd film stał się prawdziwym hitem sieci.

- Jedną z atrakcji na miejscu był wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Aby dostać się do stacji meteorologicznej, trzeba też było przejść kilkusetmetrowy odcinek o własnych siłach. Przyjaciółka powiedziała: "to co, idziemy"? Spojrzałam się na nią ze zdziwieniem, ale ona odparła: "kto da radę, jak nie ty?". Wdrapałyśmy się do stacji. Dzień później pojechałyśmy nad Morskie Oko. Główny odcinek – po uzyskaniu zgody od TPN – pokonałyśmy samochodem, a do samego jeziora trzeba było dotrzeć również o własnych siłach - opowiadała Agnieszka w rozmowie z WP.

Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że wyróżnia się wśród turystów na szlaku. Chociaż zdarzały się osoby, które oferowały jej pomoc, Agnieszka za każdym razem deklarowała, że da radę i życzyła miłego dnia. Dziennikarz WP Wojciech Gojke spytał się jej, co sądzi o osobach, które na Morskie Oko wjeżdżają konnymi fasiągami.

- Osobiście uważam, że tych koni nie powinno tam być. Ale nie mi oceniać inne osoby. Jeśli chcą korzystać z tej atrakcji, to ich sprawa. I jeśli poczują, że to nie był dobry wybór – to ich będzie gryźć sumienie - podsumowała Agnieszka w rozmowie z WP.

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >