Turysci.pl
ministerstwo zdrowia kontrole

Fot. pixabay.com/ AndrzejRembowski

Rzecznik MZ zapowiedział kontrole hoteli na Warmii i Mazurach

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało kontrole hoteli na Warmii i Mazurach. Będą sprawdzać je pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - przekazał w piątek rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

  • Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało kontrole hoteli

  • Andrusiewicz: personel medyczny i pacjenci mogą korzystać z obiektów noclegowych

  • Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały do 14 marca

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że na Warmii i Mazurach przeprowadzane będą dodatkowe kontrole pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów. Od soboty hotele będą musiały ponownie zostać zamknięte po dwóch tygodniach warunkowej działalności.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: uczulam wszystkich na Warmii i Mazurach

Podczas piątkowej konferencji prasowej rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz powiedział, że „personel medyczny, też pacjenci, którzy dojeżdżają na terapie, na zabiegi w szpitalach mogą być przez hotele obsługiwani". Zapowiedział jednak, że w obiektach noclegowych przeprowadzane będą kontrole.

- Ale uczulam wszystkich na Warmii i Mazurach, wszystkich hotelarzy, którzy oczywiście są dotknięci tą trudną sytuacją i należy tu współczuć, bo przed chwilą otwieraliśmy te biznesy, teraz niestety musimy znowu na pewien czas je wygasić, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - podkreślił rzecznik MZ.

warminsko-mazurskie-kprm-1614351290.jpg

Obostrzenia w warmińsko-mazurskim

fot. KPRM

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostaną zamknięte, dzieci z klas I-III powrócą do zdalnej nauki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Jak poinformował szef resortu zdrowia, w pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji.

Dopuszczony jest również amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie w dalszym ciągu pozostają jednak zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego - zajętych może być 50 proc. pokojów, a posiłki są serwowane bezpośrednio do nich. Jak się jednak okazuje, znaleziono w tym rozporządzeniu absurdalną lukę.

zasady-bezpieczenstwa-kprm-1614351714.jpg

zasady bezpieczeństwa

fot. KPRM

Rezerwując nocleg w hotelu należy również pamiętać, że zarówno obsługa, jak i przyjezdni, przestrzegać muszą wszystkich przepisów reżimu sanitarnego. W częściach wspólnych konieczne jest zasłanianie ust i nosa, zalecana jest również częsta dezynfekcja rąk i unikanie zatłoczonych miejsc.

Minister Zdrowia potwierdził również w środę, podczas konferencji prasowej, wprowadzenie nowych obostrzeń dla przyjezdnych. Obowiązkowa izolacja osób przyjeżdżających z Czech oraz Słowacji wejdzie w życie 27 lutego. Więcej na temat konferencji pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet, KPRM

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Kometa Leonard pojawi się nad Polską. Wiemy, kiedy będzie można ją obserwować

Czytaj więcej >

Polska

Stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły naśnieżanie stoków

Czytaj więcej >

Polska

Weekend w górach może być niebezpieczny. Przewidywane alerty przed śniegiem

Czytaj więcej >

Polska

Tatry. Turyści zwozili kolegę ze szlaku taczką. 24TP: był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Polska

Dwucyfrowy mróz na Śnieżce. Temperatura odczuwalna spadła poniżej -30 stopni

Czytaj więcej >

Polska

Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. Trudne warunki na szlakach

Czytaj więcej >