Turysci.pl > Polska > Pytanie za 75 tys. złotych w "Milionerach" powaliło uczestniczkę i publiczność. Bułka z masłem dla amatorów polskich szlaków
Sara Osiecka
Sara Osiecka 24.03.2022 22:05

Pytanie za 75 tys. złotych w "Milionerach" powaliło uczestniczkę i publiczność. Bułka z masłem dla amatorów polskich szlaków

"Milionerzy" zaskoczyli pytaniem
youtube.com tvnpl

"Milionerzy" od lat są hitem stacji TVN, a niektóre fragmenty teleturnieju można oglądać miedzy na youtubie na kanale tvnpl. Charyzmatyczny prowadzący, Hubert Urbański, zaskarbił sobie sympatię widzów niemal od razu, a coraz trudniejsze pytania sprawiają, że większość widzów nie może się oprzeć pokusie i przed swoimi telewizorami odpowiada razem z uczestnikami. Ostatnio padło pytanie za 75 tysięcy złotych, które dla turystów było proste jak bułka z masłem. Niestety, inni nie mieli pojęcia.

"Milionerzy" zaskoczyli pytaniem z dziedziny turystyki

"Milionerzy" zasypują uczestników pytsniami z każdej dziedziny. Od literatury i matematyki, po chemię i biologię, aż na specjalistycznych, szczegółowych zagdnieniach kończąc. Nie brak także pytań z dziedziny turystyki. Właśnie na takie trafiła pani Agnieszka Łopacińska z Warszawy.

Hubert Urbański przecztał: "Na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na liczne zamki obronne budowane na skalistych, wapiennych wzgórzach. Jednym z nich jest zamek...". Pojawiły się następujące odpowiedzi:

A) w OlsztynieB) w GnieźnieC) w MalborkuD) w Łańcucie

Niestety, uczestniczka przyznała, że nie wie, jak przebiega Szlak Orlich Gniazd i zaczęła eliminować opcje, które jej zdaniem nie pasowały. Stwierdziła, że musi chodzić o iejsce, w którym są skaliste, wapienne wzgórza, po czym zdecydowała się odrzucić Olsztyn i Malbork, ciągle jednak wahał się między odpowiedzią B i D. Ostatecznie postanowiła skorzystać z koła ratunkowego "Pytanie do publiczności".

Wyniki głosowanie nie były jednak tak jednoznaczne, jak mogłaby sobie życzyć warszawianka. Najwięcej, bo 43%, zagłosowało na odpowiedź D. 34% wybrało B, 21% C, a najmniej, bo tylko 2%, wskazało A. Jak widać, nawet publiczność zgromadzona w studio nie była przekonana, o który zamek chodzi. 

Pani Agneszka sama obstawiała dwie odpowiedzi, które zdobyły najwięcej głosów, dlatego zdecydowała się zaznaczyć wariant D. Po krótkiej chwili niepewności okazało się, że okropnie się pomyliła, chodziło bowiem o Olsztyn. Tym razem nawet koło ratunkowe okazało się niezbyt pomocne. Kobieta opuściła studio z gwarantowaną sumą 40 tysięcy złotych.

Wszyscy fani górskich wypraw i zamków wiedzieli doskonale, o które miejsce chodzi. Szlak Orlich Gniazd uchodzi za wyjątkowo malowniczy dzięki nagromadzeniu zabytkówumieszczonych na wapiennych skałach (na podobieństwo gniazd orłów, stąd też nazwa szlaku). Szlak turystyczny przechodzi przez województwa małopolskie i śląskie, a poza Olsztynem obejmuje takie miejscowości jak Ostrężnik, Mirów, Morsko, Ogrodzieniec, Smoleń, Bydlin, Rabsztyn i Ojców.

Źródło: TVN

Tagi: Polska Góry