Turysci.pl
"Milionerzy" zaskoczyli pytaniem

youtube.com tvnpl

Pytanie za 75 tys. złotych w "Milionerach" powaliło uczestniczkę i publiczność. Bułka z masłem dla amatorów polskich szlaków

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

"Milionerzy" w TVN słyną z trudnych pytań. Tym razem jedna z czestniczek trafiła na jedno dotyczące polskich szlaków turystycznych. Nie znała odpowiedzi, tak jak ponad połowa publiczności. Tymczasem każdy miłośnik wypraw po kraju odpowied

"Milionerzy" od lat są hitem stacji TVN, a niektóre fragmenty teleturnieju można oglądać miedzy na youtubie na kanale tvnpl. Charyzmatyczny prowadzący, Hubert Urbański, zaskarbił sobie sympatię widzów niemal od razu, a coraz trudniejsze pytania sprawiają, że większość widzów nie może się oprzeć pokusie i przed swoimi telewizorami odpowiada razem z uczestnikami. Ostatnio padło pytanie za 75 tysięcy złotych, które dla turystów było proste jak bułka z masłem. Niestety, inni nie mieli pojęcia.

"Milionerzy" zaskoczyli pytaniem z dziedziny turystyki

"Milionerzy" zasypują uczestników pytsniami z każdej dziedziny. Od literatury i matematyki, po chemię i biologię, aż na specjalistycznych, szczegółowych zagdnieniach kończąc. Nie brak także pytań z dziedziny turystyki. Właśnie na takie trafiła pani Agnieszka Łopacińska z Warszawy.

Hubert Urbański przecztał: "Na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na liczne zamki obronne budowane na skalistych, wapiennych wzgórzach. Jednym z nich jest zamek...". Pojawiły się następujące odpowiedzi:

A) w OlsztynieB) w GnieźnieC) w MalborkuD) w Łańcucie

Niestety, uczestniczka przyznała, że nie wie, jak przebiega Szlak Orlich Gniazd i zaczęła eliminować opcje, które jej zdaniem nie pasowały. Stwierdziła, że musi chodzić o iejsce, w którym są skaliste, wapienne wzgórza, po czym zdecydowała się odrzucić Olsztyn i Malbork, ciągle jednak wahał się między odpowiedzią B i D. Ostatecznie postanowiła skorzystać z koła ratunkowego "Pytanie do publiczności".

Wyniki głosowanie nie były jednak tak jednoznaczne, jak mogłaby sobie życzyć warszawianka. Najwięcej, bo 43%, zagłosowało na odpowiedź D. 34% wybrało B, 21% C, a najmniej, bo tylko 2%, wskazało A. Jak widać, nawet publiczność zgromadzona w studio nie była przekonana, o który zamek chodzi. 

Pani Agneszka sama obstawiała dwie odpowiedzi, które zdobyły najwięcej głosów, dlatego zdecydowała się zaznaczyć wariant D. Po krótkiej chwili niepewności okazało się, że okropnie się pomyliła, chodziło bowiem o Olsztyn. Tym razem nawet koło ratunkowe okazało się niezbyt pomocne. Kobieta opuściła studio z gwarantowaną sumą 40 tysięcy złotych.

Wszyscy fani górskich wypraw i zamków wiedzieli doskonale, o które miejsce chodzi. Szlak Orlich Gniazd uchodzi za wyjątkowo malowniczy dzięki nagromadzeniu zabytkówumieszczonych na wapiennych skałach (na podobieństwo gniazd orłów, stąd też nazwa szlaku). Szlak turystyczny przechodzi przez województwa małopolskie i śląskie, a poza Olsztynem obejmuje takie miejscowości jak Ostrężnik, Mirów, Morsko, Ogrodzieniec, Smoleń, Bydlin, Rabsztyn i Ojców.

Źródło: TVN

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >