Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Mieszkaniec rajskiej wyspy nagle przemówił po polsku. "Janek" robi furorę w sieci
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 24.11.2023 16:58

Mieszkaniec rajskiej wyspy nagle przemówił po polsku. "Janek" robi furorę w sieci

Egzotyczna wyspa
Fot. Canva, TikTok@janek_zzanzibaru

Turyści coraz chętniej udają się na egzotyczne wycieczki. Jedna z rajskich wysp przyciąga szczególnie. To za sprawą przewodnika, który robi w sieci prawdziwą furorę.

Krótkie materiały wideo publikowane na platformie TikTok z udziałem przewodnika z każdym dniem mają coraz więcej wyświetleń. Polacy są pełni podziwu. 

Mieszka i oprowadza Polaków na rajskiej wyspie. Turyści go uwielbiają

Nauka języka polskiego dla wielu obcokrajowców zdaje się być dość trudna, ale nie dla lokalnego przewodnika, który oprowadza turystów i umila im czas podczas ich podróży na Zanzibarze. Wyspa ta w ostatnich latach zyskała na popularności wśród Polaków. Teraz z pewnością coraz chętniej będą ją odwiedzać. A to sprawą przewodnika, który doskonale porozumiewa się w naszym języku.

Od jakiegoś czasu intensywnie prowadzi swój profil na TikToku. Janek, bo tak ma na imię, nieustannie zyskuje nowych fanów. Obecnie na platformie obserwuje go ponad 100 tys. osób. 

Tanzańczyk często mówi o Polsce. Jego filmiki to prawdziwy hit

Tanzańczyk bardzo często na filmikach ma na sobie koszulkę z polskim godłem czy flagą. Zdarza się, że w swoich opowieściach nawiązuje do miejscowości w Polsce. “Niestety na Zanzibarze nie mamy pomarańczy pomarańczowych. Mamy zieloną pomarańczę (...). Nie takie jak we Władysławowie. Tam masakra pogoda, zima, katastrofa” - słyszymy na jednym z nagrań.

Lokalny przewodnik świetnie jest zorientowany jeśli chodzi o mowę współczesnej młodzieży w Polsce, a także zna niektóre polskie piosenki. “Życzę Wam zdrowych i wesołych świąt i wracajcie do mnie. Pozdrowienia od Janka z Zanzibaru” - mówi TikToker w kolejnym z filmików. 


Janek z Zanzibaru zdążył już skraść serca Polaków. “Janek - mój ulubieniec!”, “Kiedy polecę na Zanzibar to tylko dla Janka”, “Janek jesteś super” - piszą internauci. 

Atrakcje na Zanzibarze

Będąc na egzotycznej wyspie, nie można pominąć znajdujących się tam licznych atrakcji. To m.in. Park Narodowy Jozani, Butterfly Center, czyli farma motyli obok Jozani, Muzeum Pałacowe i targ niewolników w Stone Town, Prison Island, Mnarani Aquarium w Nungwi, jaskinie w Mangapwani i oczywiście plantację np. cynamonu czy gałki muszkatołowej.