wieś małachowo złych miejscfot. wikipedia.org/ geo573/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Mówią, że miasto w Polsce jest przeklęte. Małachowo Złych Miejsc ma straszną historię

Wieś, która w całej Polsce ma opinię przeklętej. Nazwa Małachowa Złych Miejsc nie wzięła się znikąd, dzieją się tam dziwne rzeczy. Na prostej drodze doszło tam już do niezliczonej ilości wypadków.

Wieś Małachowo Złych Miejsc nie cieszy się w Polsce dobrą sławą. Wszystko z powodu licznych wypadków, które zdarzyły się na drodze do tego miejsca. Niektórzy twierdzą nawet, że miejscowość jest przeklęta. Wszystko za sprawą legendy o złym hrabi, który według mieszkańców nawiedza pobliską drogę.

Małachowo Złych Miejsc to przeklęta wieś? Mieszkańcy oskarżają ducha o wypadki

Małachowo Złych Miejsc znajduje się w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim. Według informacji policji, na które powołuje się Fakt, w tym miejscu dochodzi do kilkunastu wypadków śmiertelnych każdego roku.

Wśród miejscowych zyskało opinię przeklętego i ma być regularnie nawiedzane przez złego hrabię. Właśnie on według legendy wciąż powoduje śmiertelne wypadki samochodowe. Wzdłuż trasy można się natknąć na szpaler przydrożnych krzyży.

Wsią zarządzał kiedyś zły hrabia, który w okrutny sposób traktował okolicznych mieszkańców. Miał on wielkie posiadłości, w których pracowali okoliczni mieszkańcy, jednak otrzymywali za to głodową stawkę, a właściciel pomiatał nimi i wykorzystywał.

Śmierć poniósł na pobliskich bagnach, podczas przeprawy karetą, która ugrzęzła, a on sam się utopił. Od tego czasu ma straszyć na drodze Witkowo - Gniezno prowadzącej do miejscowości.

Trasa zdaje się być prosta i nie sprawiać większych trudności, jednak regularnie dochodzi na niej do groźnych wypadków. Kończą się one nierzadko śmiercią podróżnych. Właśnie dlatego ma w Polsce opinię przeklętego miejsca.

Małachowo Złych Miejsc zamieszkuje obecnie nieco ponad 300 osób. Nie cieszy się w Polsce dobrą sławą, ze względu na liczne wypadki drogowe, jednak mimo wszystko przyciąga tłumy ciekawskich podróżnych, którzy chcą zobaczyć wieś na własne oczy.

Nazwa miejscowości również jest obiektem sporu historyków. Wielu próbowało rozwikłać tę zagadkę, jednak w pewnym momencie docierali do ściany. Nawet średniowieczne źródła nie podają jednoznacznej odpowiedzi na to nurtujące pytanie.

Sołtys Małachowa Złych Miejsc Elżbieta Grabowska przyznaje, że każdy w okolicy zna tę legendę, jednak mieszkańcy są pogodzeni z myślą, że w ich miejscowości grasuje duch, chociaż nikt nie widział go na własne oczy. Nie jest to jedyne miejsce, w których ponoć straszy. Do innego zdecydowała się wejść ekipa filmowa, która nagrała wszystko.

Niezależnie od tego, czy wypadki na trasie powoduje duch, czy zachowanie kierowców, należy pamiętać, żeby zachować szczególną ostrożność na jezdni. Odnosi się to również do pozornie prostych tras, jak ta w Małachowie Złych miejsc. Obecnie trzeba szczególnie uważać na Zakopiance, która przeżywa prawdziwe oblężenie.

Następny artykuł