Turysci.pl
Miasto i nie tylko. Sekret pewnego zdjęcia

instagram.com/Po Warszawsku (autor Zbigniew Siemaszko)

Myślała, że widzi zwykłe zdjęcie miasta. Dopiero po chwili zauważyła elektryzujący szczegół, nie mogła uwierzyć

29 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Miasto zostało pokazane na słynnej fotografii sprzed wielu lat. Okazuje się, że nie tylko. Pewna kobieta patrząc się na zdjęcie zobaczyła coś, co zwaliło ją z nóg. To niesamowita historia, o której napisano na Instagramie.

Miasto, które zostało pokazane na fotografii, to stolica Polski, czyli Warszawa. Zdjęcie pochodzi z lat 60. XX wieku. Pewna kobieta oglądając fotografię zauważyła niezwykłą rzecz. Opowiedziała o tym mediom. Co zwróciło jej uwagę?

Zdjęcie przedstawiało miasto, ale nie tylko

Zdjęcie zostało opublikowane na Instagramie przed administratora profilu PoWarszawsku. W latach 60. XX wieku wykonał je Zbigniew Siemaszko. Przedstawia postać kobiety biegnącej boso po ulicach stolicy, kiedy pada deszcz. Pewna kobieta przyjrzała się fotografii i okazało się, że przedstawiona botaterka to ona. Opowiedziała o tym.

- Tak to ja, bardzo się zdziwiłam, jak to zobaczyłam. Umówiłam się z tatą pod kinem Moskwa. Jechałam z Ochoty tramwajem. Wysiadłam jeden przystanek wcześniej żeby wejść do delikatesów, była duża kolejka, więc zrezygnowałam, bo zrobiło się późno i o mały włos się nie spóźniłam. Nagle zrobiło się czarno i lunęło. Zdjęłam sandałki i zaczęłam biec w podskokach do przejścia na drugą stronę ulicy - opowiedziała pani Grażyna. 

Administrator profilu PoWarszawsku przyznał, że to niesamowite uczucie prowadzić taką stronę i dowiedzieć się o tak niesamowitej historii, która kryje się za słynnym zdjęciem Siemaszki. Nie zabrakło również komentarzy internautów. "Zawsze zastanawiam się, co czuli, o czym myśleli ludzie że zdjęć" - napisała jedna z komentujących. Wszyscy byli zgodni, że to niesamowity przypadek. O innej ciekawej historii można przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >