Turysci.pl
Mazury z prestiżową nagrodą od Google.

Fot. wikimedia.commons/Ilona Majewska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Polska atrakcja doceniona przez Google. Turyści ją uwielbiają

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Mazury zostały docenione przez koncern Google. Znana atrakcja regionu doczekała się prestiżowego wyróżnienia. Wszystko to, dzięki turystom, którzy rokrocznie odwiedzali tajemniczy obiekt na północy kraju.

Mazury otrzymały prestiżową “Złotą Pinezkę”. Nagroda przyznawana jest wyjątkowej, zdaniem użytkowników Map Google, atrakcji każdego regionu w Polsce. W tym roku północ kraju może pochwalić się tajemniczymi “akweduktami”, które stały się już jedną z wizytówek Krainy Tysiąca Jezior.

Mazury ze statuetką Google’a

Jak informują dziennikarze Gazety Olsztyńskiej, “Złota Pinezka” w województwie warmińsko-mazurskim (słynącego nomen omen także z jagodzianek) trafiła do Mostów w Stańczykach. W komunikacie jury czytamy, że Mazury mogą się pochwalić atrakcją "przypominającą rzymskie akwedukty - budowle, które warto odwiedzić, aby przyjrzeć się niezwykłej panoramie Puszczy Rominckiej i poznać ich historię".

Najważniejszy w konkursie był głos samych użytkowników Google Maps, ponieważ to oni podczas całorocznych wędrówek oceniali słynne Mosty. Według ustaleń Gazety Olsztyńskiej obiekt ma w aplikacji 3,5 tys. opinii, a średnia ocen wynosi 4,6. Co ważne, Mazury zostały nagrodzone w wyjątkowym momencie dla całego koncernu Google’a.

Mazury i googlowskie urodziny

- Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. [...] - wyjaśniała cytowana przez Gazetę Olsztyńską Elżbieta Różalska z Google Polska.

Tak też piętnastolecie znanej aplikacji to dla regionu świetna okazja do przejrzenia wyników najbardziej znanych atrakcji - a te pozytywnie zaskakują. Jak podają dziennikarze Gazety Olsztyńskiej, największy wzrost zainteresowania wśród turystów Mazury notują w przypadku Mostów w Stańczykach (wzrost o 181 proc. rok do roku), a także Zamku Krzyżackiego w Ostródzie (86 proc.), Jeziora Niegocin (77 proc.) oraz Wilczego Szańca (54% proc.).

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >