Mazury z prestiżową nagrodą od Google.Fot. wikimedia.commons/Ilona Majewska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Polska atrakcja doceniona przez Google. Turyści ją uwielbiają

Mazury zostały docenione przez koncern Google. Znana atrakcja regionu doczekała się prestiżowego wyróżnienia. Wszystko to, dzięki turystom, którzy rokrocznie odwiedzali tajemniczy obiekt na północy kraju.

Mazury otrzymały prestiżową “Złotą Pinezkę”. Nagroda przyznawana jest wyjątkowej, zdaniem użytkowników Map Google, atrakcji każdego regionu w Polsce. W tym roku północ kraju może pochwalić się tajemniczymi “akweduktami”, które stały się już jedną z wizytówek Krainy Tysiąca Jezior.

1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Mazury ze statuetką Google’a

Jak informują dziennikarze Gazety Olsztyńskiej, “Złota Pinezka” w województwie warmińsko-mazurskim (słynącego nomen omen także z jagodzianek) trafiła do Mostów w Stańczykach. W komunikacie jury czytamy, że Mazury mogą się pochwalić atrakcją "przypominającą rzymskie akwedukty - budowle, które warto odwiedzić, aby przyjrzeć się niezwykłej panoramie Puszczy Rominckiej i poznać ich historię".

Najważniejszy w konkursie był głos samych użytkowników Google Maps, ponieważ to oni podczas całorocznych wędrówek oceniali słynne Mosty. Według ustaleń Gazety Olsztyńskiej obiekt ma w aplikacji 3,5 tys. opinii, a średnia ocen wynosi 4,6. Co ważne, Mazury zostały nagrodzone w wyjątkowym momencie dla całego koncernu Google’a.

Mazury i googlowskie urodziny

- Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia. [...] - wyjaśniała cytowana przez Gazetę Olsztyńską Elżbieta Różalska z Google Polska.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Tak też piętnastolecie znanej aplikacji to dla regionu świetna okazja do przejrzenia wyników najbardziej znanych atrakcji - a te pozytywnie zaskakują. Jak podają dziennikarze Gazety Olsztyńskiej, największy wzrost zainteresowania wśród turystów Mazury notują w przypadku Mostów w Stańczykach (wzrost o 181 proc. rok do roku), a także Zamku Krzyżackiego w Ostródzie (86 proc.), Jeziora Niegocin (77 proc.) oraz Wilczego Szańca (54% proc.).

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł