Turysci.pl
Masajowie i ich niebywała kultura

fot. pixabay/forbesk0

Dlaczego Europejka poślubiła Masaja? Niebywałe fakty o afrykańskim plemieniu

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Masajowie mieszkają w Kenii oraz w Tanzanii. Wyróżniają się niezwykłą kulturą oraz tradycją, która intryguje wielu podróżników. Niedawno pisaliśmy o historii Europejski, która poślubiła Masaja. Ich tryb życia zachwycił j

Masajowie to grupa etniczna z Afryki, która zamieszkuje Kenię oraz Tanzanię. Prowadzą półkoczowniczy tryb życia. Ich populacja sięga prawie miliona, choć ciężko podać dokładne statystyki. Zarówno rząd Tanzanii, jak i Kenii próbował zachęcić Masajów do porzucenia koczowniczego trybu życia, lecz bez skutków. Wciąż kontynuują swoją tradycję, a ich zwyczaje stają się często atrakcją wśród turystów.

Masajowie, fot. pixabay/ alexstrachan, pixabay license 

Masajowie niebywałe fakty

Masajowie to grupa etniczna, która od dekad wzbudza zainteresowanie wśród podróżników. Ich niecodzienny styl życia, kontakt z naturą i wierzenia sprawiają, że coraz więcej osób chce doświadczyć afrykańskiego życia na co dzień.

Podstawą dla Masajów jest dieta, która składa się z mleka, mięsa i krowiej krwi. Nie jest to menu, które znamy w Europie, dlatego warto mieć na względzie nietolerancję pokarmową. Oczywiście dotyczy to wszelkich podróży. Każdy region na świecie ma swoje smaki, które niekoniecznie są łatwe do przyswajania dla turystów z innych zakątków Ziemi.

Duże zainteresowanie wzbudza masajski taniec. Mężczyźni skaczą tak wysoko, jak jest to tylko możliwe. Jego oficjalna nazwa brzmi adumu. Aby dość do perfekcji, należy sprawiać wrażenie, że wykonywany taniec, wydaje się łatwiejszy, niż jest tak naprawdę.

W społeczeństwie Masajów to kobiety budują domy i prowadzą gospodarstwo domowe. Do mężczyzn należy natomiast opieka nad bydłem, które jest ich podstawowym źródłem pożywienia.

Masajowie, fot. pixabay/ alexstrachan, pixabay license 

Europejka poślubiła Masaja

Jakiś czas temu pisaliśmy o Niemce, która poślubiła Masaja i wyjechała z nim do Afryki. Kobieta prowadzi konto na Instagramie, gdzie pokazuje codzienne życie. Oddanie się naturze i kultywowanie jej, stało się dla Niemki codziennością.

Stephanie w jednym z wywiadów zdradziła, że miłość sprawiała, że mogła porzucić europejską cywilizację na rzecz afrykańskich realiów.

Następnie zostałam, mimo tego, że naprawdę trudno przystosować się do tej kultury, ale zostałam, bo zakochałam się również w jego rodzinie, w jego plemieniu, w jego kulturze, w stylu życia, w środowisku - we wszystkim powiedziała w wywiadzie na kanale Globstory.

Oczywiście, nie samą miłością człowiek żyje, dlatego Niemka zauważa wiele rzeczy, które jej się nie podobają i z którymi się nie zgadza.

Nie uważam, że cała kultura Masajów jest perfekcyjna. I są pewne aspekty, które uważam za złe. Na przykład to, że kobiety są traktowane jak podległe mężczyznom. Dodatkowo dziewczęta wychodzą za mąż w bardzo młodym wieku. Po ślubie też nie mają głosu - nie mają wpływu na decyzje, które podejmuje mąż. To też jeden z powodów, dla których robię niektóre projekty tutaj zdradziła.

Masajowie, fot. pixabay/ ramalholore, pixabay license 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: fajnepodroze

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >

Świat

Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

Czytaj więcej >