Martyna Wojciechowska stworzy miejsce, jakiego w Polsce nie byłoInstagram.com/ martyna.world

Wojciechowska znalazła lukę w Polskim systemie. Rozpoczyna budowę, jakiej jeszcze nie było

Martyna Wojciechowska postanowiła zbudować w Polsce miejsce, jakiego jeszcze nie było. To miejsce dla potrzebujących, które według niej, jest w Polsce potrzebne. Na czym polega jej pomysł?

Martyna Wojciechowska stworzy miejsce, którego w Polsce brakowało. Jak zaznacza, to będzie miejsce bliskie jej sercu. Kobieta przeżyła wiele ciężkich chwil i pomoc dla innych jest dla niej ważna. O jednej z jej tragedii pisaliśmy tutaj. Jaki pomysł zrealizować chce polska dziennikarka i podróżniczka?

Strzelanina z udziałem aż 100 osób pod stolicą. Do akcji wkroczyła policja, dramatyczne doniesienia z UkrainyStrzelanina z udziałem aż 100 osób pod stolicą. Do akcji wkroczyła policja, dramatyczne doniesienia z UkrainyCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska pomoże innym

- Mamy w Polsce domy dla samotnych matek, ale nikt nie pomyślał o matkach niepełnoletnich, czyli o dzieciach, które rodzą dzieci - mówi Wojciechowska.

Dziennikarka chce stworzyć dom dla nieletnich matek. Jak mówi, może to być największy projekt jej życia. W Polsce jak dotąd nie było takiego ośrodka. Martyna Wojciechowska postanowiła wypełnić tę lukę. Realizacją zajmuje się jej fundacja UNAWEZA oraz Fundacja po DRUGIE. Podróżniczka wyjaśnia, że to ważna dla niej decyzja, ponieważ sama jest matką 12-letniej Marysi i nie może uwierzyć, że niewiele starsze od niej dziewczynki zostają matkami bez żadnej pomocy.

- Od chwili, kiedy usłyszałam o tej luce w polskim systemie opieki społecznej, nie mogłam przestać o tym myśleć. Jak można zostawić na pastwę losu niepełnoletnie dziewczyny, które zachodzą w ciążę? Jak można takiej młodej mamie zaraz po porodzie, po całej tej traumie, zabrać dziecko i odmówić jej możliwości wychowywania własnego malucha? A takie są przepisy, bo osoba niepełnoletnia nie ma władzy rodzicielskiej. To jest takie okrucieństwo, że nawet teraz, kiedy o tym mówię, to aż mam ściśnięte gardło - wyjaśnia Wojciechowska w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Kłopoty z przemieszczaniem w jednej części Polski. Już wieczorem
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Kobieta zwróciła również uwagę na problem braku edukacji seksualnej w polskich szkołach. Według niej dzieci, którym przekazywana jest taka wiedza, zaczynają życie seksualne później i mają większą świadomosć na temat antykoncepcji. Brak odpowiedniej edukacji w Posce uważa za błąd, tym bardziej że w świetle prawa seks można uprawiać od 15. roku życia. Wojciechowska podaje, że w Polsce jest około 9 tysięcy dzieci, których matkami są nastolatki. Część z nich została matkom odebrana.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dzisiaj DZIEŃ MATKI❤️ Myśli biegną do naszych kochanych Mam, którym tak wiele zawdzięczamy… Jednak moje myśli biegną dziś także do młodych dziewczyn, które nie doświadczyły wspierającej obecności rodziny, miłości, troski. Pochodzą z patologicznych rodzin, mieszkają w domach dziecka, w poprawczakach. A teraz same stojąc u progu macierzyństwa mogą zostać pozbawione takiej szansy wobec swoich dzieci???? Te dziewczyny nie mają edukacji seksualnej, czasem nie rozumieją co się dzieje z ich ciałami, jakie są konsekwencje ich decyzji. A co, kiedy zachodzą w ciążę? Kiedy nastolatka rodzi dziecko to nie może się nim zająć, bo nie ma władzy rodzicielskiej. A nie zawsze może liczyć na wsparcie rodziny. Wtedy noworodek trafia do rodziny zastępczej, a młoda Mama jest pozostawiona sama sobie. Napiętnowana i odrzucona. Z kolei Dziecko pozbawione jest na starcie tego, czego każdy potrzebuje najbardziej – bliskości i czułości Mamy, której nie zastąpi nic na świecie. Oboje przepadają w bezdusznym systemie. Czuję niesprawiedliwość i żal, że ten świat został przez nas dorosłych tak urządzony. I nie mam na to zgody. Wiecie, że nie potrafię patrzeć na cudzą krzywdę z założonymi rękami. Bez względu na to, czy dzieje się ona na krańcu świata czy na naszym podwórku. Poznałam już Waszą moc działania i siłę wsparcia dlatego dziś proszę Was, żebyśmy skierowali energię na wybudowanie DOMU DLA NASTOLETNICH I USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ MATEK I ICH DZIECI. Na start POTRZEBUJEMY 500.000 zł! Ale wierzę, że NIEMOZLIWE NIE ISTNIEJE! To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym te młode dziewczyny zamieszkają, dostaną opiekę i nauczą się czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą zawód. CZY MOGĘ NA CIEBIE LICZYĆ?!???????? Ściany każdego domu powstają z POJEDYNCZYCH CEGIEŁ. Dziś proszę Cię, dołóż do naszej budowy choć jedną cegiełkę, tyle, ile możesz - 10, 20, 50 zł? Liczy się KAŻDY GEST. Przekaż tę wiadomość dalej???????? Dajmy dzisiaj wyraz solidarności ze wszystkimi Mamami świata, także tymi, które są wykluczane przez społeczeństwo. M.

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby
  2. Husky dogaduje się z dzieckiem. Nagranie na pewno wywoła dużo uśmiechu
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Pilne. Mateusz Morawiecki podał datę powrotu kibiców na stadiony Ekstraklasy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł