Turysci.pl

Screen/youtube/tvnpl

Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Martyna Wojciechowska to kobieta pełna energii, wyjątkowo odważna i żądna przygód. Jej niesamowite wyjazdy na "końce świata " śledzą miliony fanów. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem, czego tragicznym przykładem był wypadek, do którego doszło w 2004 roku na Islandii . Kręcono tam zdjęcia do programu "Misja Martyna", lecz niestety samochód ekipy wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup.

Martyna Wojciechowska była o krok od śmierci, zginął jej przyjaciel

Wypadek miał niestety tragiczne skutki. Choć Martyna Wojciechowska przeżyła, doznała złamania kręgosłupa. Niestety zginął jej przyjaciel Rafał Łukaszewicz, który podróżował tym samym samochodem. Wiadomość o wypadku była również okropnym ciosem dla fanów podróżniczki. 

Łukaszewicz niestety osierocił swoje dwie pociechy, Kubę i Julię, miały wtedy zaledwie 3 latka. Martyna Wojciechowska jakiś czas temu wyjawiła w mediach, że stale utrzymuje z nimi kontakt i choć są już pełnoletnie, nadal przy nich czuwa. Pokazuje to, jak wielką i traumatyczną sytuacją był dla niej zarówno wypadek, jak i śmierć przyjaciela. 

Prezenterka długo poruszała się na wózku inwalidzkim, lecz kolejny raz dała o sobie znać jej siła i gotowość do walki. Postanowiła się nie poddawać i stanąć ponownie na nogach, co ostatecznie na szczęście jej się udało. 

Źródło: Party

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]