Turysci.pl
Martyna Wojciechowska

fot. instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska zwiedziła cały świat, ale zachwyciła się 1 miejscem w Polsce. Każdy powinien je zobaczyć

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej uwielbianych polskich podróżniczek. Chociaż zwiedziła już cały świat, zachwyca ją jedno miejsce w Polsce.

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczek. Fani kojarzą ją przede wszystkim z programu "Kobieta na krańcu świata" gdzie odwiedza najdalsze zakątki naszej planety. Jak się okazuje, zachwyca się również jednym miejscem w Polsce.

Martyna Wojciechowska zachwyca się jednym miejscem w Polsce

W programie "Kobieta na krańcu świata" podróżniczka odwiedza najdalsze zakątki globu, aby przedstawić sylwetki wyjątkowych bohaterek. Tym sposobem Martyna Wojciechowska odwiedziła wiele zdumiewających miejsc na świecie.

Martyna często dzieli się na swoim Instagramie rekomendacjami podróżniczymi, zwykle z dalekich zakątków świata. Ostatnio jednak pojawiła się perełka prosto z Polski. I to zaledwie 30 kilometrów od Warszawy. Miejsce zdecydowanie warte zobaczenia.

- Zaledwie 30 km od Warszawy, niedaleko miejscowości Osieck, czeka miejsce o wdzięcznej nazwie Bagno Całowanie. Znajduje się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, ma 15 km długości i 3 km szerokości. Dla odwiedzających to miejsce stworzono też specjalne ścieżki i kładki spacerowe - Martyna Wojciechowska przedstawia w swoich mediach społecznościowych nietuzinkową atrakcję turystyczną.

Mokradła znajdują się przy wsi Całowanie, skąd wywodzi się ich niecodzienna nazwa. Ścieżka przebiegająca przez bagno również została nazwana nietypowo - „13 Błota stóp”. Trasa ma długość 4,6 km, a przez 620 metrów wiedzie drewniany pomost. 

Po drodze możemy wejść na wieżę widokową, z której roztacza się zdumiewający widok na okolicę. Ciekawostką w rejonie jest również łańcuch kilkunastu wydm, które swoją wysokością dochodzą do kilku metrów. Największą wśród nich jest Pękatka, natomiast 40 proc. Bagna Całowania stanowią lasy.

- A może znacie jakieś miejsca w swojej okolicy, które warto odwiedzić? Podzielcie się pomysłami! - zachęciła Wojciechowska w opisie pod zdjęciem na Instagramie.

Komentujący chętnie odpowiedzieli na pytanie zadane przez Wojciechowską. Jak widać, Martynę obserwują obeznani turyści. Warto zwrócić uwagę zarówno na rekomendację podróżniczki, jak i kilka ciekawych propozycji jej fanów.

- Bardzo dziękuję za inspirację, ja z całego serdusza polecam lubelskie lasy, choć może wydawać się banalne i nieciekawe, to naprawdę zachwycają - pisze jedna z komentujących na Instagramie podróżniczki.

- W klimacie bagien rezerwat obary na terenie puszczy solskiej i roztocza. Magia sama w sobie - pisze na Instagramie pani Marcelina.

- W klimacie bagien rezerwat obary na terenie puszczy solskiej i roztocza. Magia sama w sobie - rekomenduje kolejne miejsce pani Jagoda pod postem Wojciechowskiej.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >