Mamry propozycją na wakacje.

Fot. Instagram.com/anitatar

Byliście nad Mamrami? Wspaniałe jezioro zachwyca turystów

15 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Mamry, czyli w liczbach: 2504,4 hektarów powierzchni, 7,6 kilometrów w najdłuższych punktach akwenu i 5,2 kilometry w najszerszych. Jednak czy słynne jezioro to tylko suche fakty i wszechobecne żagle? Niekoniecznie! Okazuje się, że okolice mają sporo do zaoferowania nawet dla najbardziej wymagających turystów.

Mamry jak łza

Czy Mamry nadają się do kąpieli bez większych obaw o nieczystości? Oczywiście, że tak! Według raportów krajowych hydrologów, jezioro może pochwalić się pierwszą klasą czystości, która gwarantuje klarowność porównywalną do niektórych miejsc na południu Europy. Najczyściej jest zaraz u ujścia akwenu do Węgorapy, aczkolwiek jest to raczej propozycja dla wytrwałych - w tych punktach woda jest najzimniejsza.

Jeśli chodzi o miłośników historii, Mamry są również doskonałą bazą wypadową dla dociekliwych badaczy II wojny światowej. W gminie Węgorzewo znajduje się m.in. kompleks Mamerki, gdzie na Krainę Tysiąca Jezior można spojrzeć z imponującej wieży widokowej (uwaga, tylko dla odważnych, jest naprawdę wysoko).

Niezależnie, czy Mamry były dla Was bazą wypadową do innych atrakcji regionu, czy też punktem do relaksu i typowego plażowania - jakie były Wasze wrażenia z urlopu nad mazurskim jeziorem? A może Mamry są dla Was przyszłym punktem wakacyjnych wojaży? Dajcie znać w komentarzach!

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: mazury.info.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!