Mamry propozycją na wakacje.Fot. Instagram.com/anitatar

Byliście nad Mamrami? Wspaniałe jezioro zachwyca turystów

Mamry są prawdziwą perłą Mazur, aczkolwiek często ustępują pierwszeństwa konkurencyjnym Śniardwom. Czy słusznie? Okazuje się, że zbiornik proponuje więcej, niż pierwotnie zakładają autorzy większości przewodników po Krainie Tysiąca Jezior.

Mamry, czyli w liczbach: 2504,4 hektarów powierzchni, 7,6 kilometrów w najdłuższych punktach akwenu i 5,2 kilometry w najszerszych. Jednak czy słynne jezioro to tylko suche fakty i wszechobecne żagle? Niekoniecznie! Okazuje się, że okolice mają sporo do zaoferowania nawet dla najbardziej wymagających turystów.

Szukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaSzukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Mamry jak łza

Czy Mamry nadają się do kąpieli bez większych obaw o nieczystości? Oczywiście, że tak! Według raportów krajowych hydrologów, jezioro może pochwalić się pierwszą klasą czystości, która gwarantuje klarowność porównywalną do niektórych miejsc na południu Europy. Najczyściej jest zaraz u ujścia akwenu do Węgorapy, aczkolwiek jest to raczej propozycja dla wytrwałych - w tych punktach woda jest najzimniejsza.

Jeśli chodzi o miłośników historii, Mamry są również doskonałą bazą wypadową dla dociekliwych badaczy II wojny światowej. W gminie Węgorzewo znajduje się m.in. kompleks Mamerki, gdzie na Krainę Tysiąca Jezior można spojrzeć z imponującej wieży widokowej (uwaga, tylko dla odważnych, jest naprawdę wysoko).

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnie

Niezależnie, czy Mamry były dla Was bazą wypadową do innych atrakcji regionu, czy też punktem do relaksu i typowego plażowania - jakie były Wasze wrażenia z urlopu nad mazurskim jeziorem? A może Mamry są dla Was przyszłym punktem wakacyjnych wojaży? Dajcie znać w komentarzach!

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Widok z wieży widokowej w Mamerkach #mamerki #mazury

Post udostępniony przez Jacek M (@jack_migawka)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Jarosław Jakimowicz czekał na pogrzeby, by okradać groby. "Wzięliśmy łopaty, odrzuciliśmy wieńce"
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: mazury.info.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł