Madera albo kwarantannaPixabay cmm7122

Test albo kwarantanna. Uwielbiany, europejski kurort ma dość

Madera co roku jest odwiedzana przez wielu turystów. Portugalski kurort w związku z pandemią koronawirusa postanowił wprowadzić szczegółowe kontrole. Podróżni, którzy planują spędzić urlop na europejskim archipelagu, otrzymali prawo wyboru - poddanie się testowi na obecność SARS-CoV-2 albo pobyt na kwarantannie. Wczasowicze muszą liczyć się z nowymi procedurami.

Madera to jeden z najchętniej odwiedzanych archipelagów przez turystów. Co sezon portugalski kurort cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wczasowiczów. Jednak w związku z pandemią koronawirusa władze postanowiły wprowadzić nowe procedury wobec przyjezdnych. Każdy, kto planuje urlop na europejskiej wyspie, będzie musiał wybrać jedną z możliwych opcji. Turyści zgodzą się na zrobienie testu na obecność SARS-CoV-2 albo będą musieli przejść kwarantannę.

Wśród portugalskich kurortów Madera cieszy się bardzo dużą popularnością. Jednak Portugalia znalazła się wśród krajów szczególnie dotkniętych pandemią koronawirusa. W ostatnim czasie w państwie leżącym na Półwyspie Iberyjskim odnotowano także wyraźny wzrost zachorowań. Na terenie kraju pojawiły się liczne ogniska. W związku z tym postanowiono wprowadzić specjalne procedury, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu.

Madera daje wybór turystom - test na koronawirusa albo kwarantanna

Madera postanowiła zaostrzyć procedury postępowania wobec przybywających na wyspę. Dlatego przed wybraniem się na portugalską wyspę każdy powinien lepiej zapoznać się z nowymi wytycznymi, jakie panują na terenie popularnego kurortu. Przybywający turyści mogą zostać poddani testowi na koronawirusa. W przypadku odmowy władze mogą narzucić odwiedzającym osobom obowiązkową kwarantannę, ponieważ niezaakceptowanie przeprowadzenia badania na obecność SARS-CoV-2 uznaje się za “łamiącą przepisy dotyczące posłuszeństwa wobec lokalnych władz", jak informuje Wprost.

Nowymi procedurami objęta jest zarówno Madera, jak i sąsiadująca z nią wyspa Porto Salvo. Przybywający, który nie zgodzi się na poddanie badaniu, może zostać doprowadzony przez władze na wydzielone miejsce, w którym odbędzie obowiązkową kwarantannę. Czas przymusowej izolacji określono na 14 dni. Odwiedzający będzie musiał wówczas przebywać jedynie na terenie specjalnego hotelu. Dopuszcza się wyjście jedynie na zakupy lub do lekarza. W dodatku na koniec będzie zobowiązany do pokrycia kosztów zakwaterowania.

Madera postanowiła, że nowe procedury będą obowiązywały do końca sierpnia br. Natomiast od 1 sierpnia władze zapowiedziały już obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych na terenie całego archipelagu. Zakaz ten jak dotąd nie obowiązywał w żadnej części Portugalii. Za pomocą szybkiego wprowadzania restrykcji maderskie służby medyczne chcą zwalczać rozprzestrzenianie się koronawirusa na wyspie. Przypominamy też, że w związku z rozporządzeniem polskiego rządu do 11 sierpnia br. lot do Portugalii, Szwecji, Luksemburga oraz Czarnogóry z naszego kraju nadal jest niemożliwy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnym państwie w Europie, które przywróciło obowiązek noszenia maseczek.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wprost

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł