Loty do Portugalii wciąż możliwePixabay.com/useche70

Przedłużają lockdown w Portugalii. Polacy wciąż jednak mogą latać bez ograniczeń

Loty do Portugalii zawsze cieszyły się zainteresowaniem. To popularny kraj turystyczny wśród Polaków. Jednak urlop w tym kraju w nadchodzących dniach nie będzie dobrym wyborem. Władze państwa ogłosiły przedłużenie lockdownu. To ogromne utrudnienie dla turystów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Do kiedy potrwa lockdown w Portugalii
  • Jak wyglądają procedury po przylocie do państwa
  • Jakie atrakcje turystyczne oferuje ten kraj

Loty do Portugalii nadal są możliwe, ale sama turystyka na miejscu została praktycznie zamrożona. Z powodu nadal skomplikowanej sytuacji epidemiologicznej zdecydowano się na przedłużenie lockdownu. Potrwa jeszcze przez kilka dni.

Loty do Portugalii. Sytuacja na miejscu

W środę 6 stycznia jednoizbowy parlament Portugalii, Zgromadzenie Narodowe, podpisał przedłużenie lockdownu na terenie całego państwa. Potrwa do 15 stycznia, co oznacza, że jeszcze przez kilka dni turyści muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Zatrzymanie gospodarki zostało ogłoszone po tym, kiedy w państwie położonym na Półwyspie Iberyjskim odnotowany znacznie większą liczbę przypadków zachorowań na COVID-19. Według władz, lockdown był najlepszym rozwiązaniem.

Podczas ostatniego głosowania w portugalskim parlamencie zdecydowano się na jego przedłużenie, ale decyzja nie zapadła jednogłośnie. Przeciw zagłosowało 15 członków ugrupowań skrajnej lewicy. Izba składa się z 230 członków.

Na Kaszubach stoki otwarte. Prawdziwy ścisk, godzinne kolejki, a policja robi zdjęciaNa Kaszubach stoki otwarte. Prawdziwy ścisk, godzinne kolejki, a policja robi zdjęciaCzytaj dalej

W Portugalii spekuluje się jednak, że ograniczenia nie skończą się 15 stycznia. Taka data ma wynikać z nadchodzących wyborów prezydenckich. Po ich zrealizowaniu trzeba liczyć się z możliwością wprowadzenia kolejnego lockdownu, który miałby potrwać do 24 stycznia.

Co ciekawe, pomimo zamknięcia większości usług oraz wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, nadal można polecieć bez Portugalii bez ograniczeń. Po przyjeździe nie obowiązuje kwarantanna. Nie istnieje też obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19, ani jego wykonania po przylocie.

Jest jednak pewien wyjątek. Chodzi o archipelagi Madery i Azorów.Tam należy okazać należy aktualny negatywny wynik testu na COVID-19. Można też zgłosić się na zrobienie takiego badania na lotnisku po przylocie.

Na wynik nie trzeba czekać na lotnisku. Turysta udaje się do miejsca zakwaterowania i czeka na telefoniczną informację na temat rezultatu badania. W przypadku wykrycia zakażenia, należy odbyć kwarantannę do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu. O tym, jak zasady podróży wyglądają w innych państwach, pisaliśmy tutaj.

Obrazy Turysci.pl

Lotnisko w Lizbonie, fot. wikimedia.commons/Mister No / CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Raj dla turystów

Portugalia to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, kiedy zakończy się kwarantanna narodowa. Jednym z najciekawszych miejsc będzie Lizbona, czyli stolica państwa. Położone nad Oceanem Atlantyckim miasto ma niesamowity klimat, dużo zabytków, plaże oraz nowoczesną architekturę.

Innym dobrym kierunkiem będą Azory. To idealna opcja na wakacje w 2021 roku. Archipelag od lat przyciąga turystów, ponieważ do idealne miejsca do obcowania z naturą. Wyspy są świetnym wyborem dla tych, którzy szukają wyciszenia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Obrazy Turysci.pl

Azory, fot. maxpixel.net/ CC0 Public Domain

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł