lotnisko poprosili dokumentyWikimedia Junx CC BY-SA 4.0

Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje

Lotnisko w Poznaniu było miejscem niecodziennych wydarzeń. Podczas kontroli strażnicy poprosili 2 przyjezdnych o okazanie dokumentów. Zaraz po tym wśród funkcjonariuszy straży granicznej pojawiły się podejrzenia. Szybko okazało się, że podróżni nie są turystami. W związku z nieprawidłowościami podjęto decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu obcokrajowców.

Lotnisko w Poznaniu - to tutaj doszło do niecodziennej sytuacji podczas rutynowej kontroli pasażerów. Jak informują media, w wyniku podejrzeń wezwano funkcjonariuszy straży granicznej, którzy szybko wykryli nieprawidłowości dotyczące 2 obcokrajowców. Po tym, jak okazało się, że dokumenty, którymi posługiwali się przyjezdni, nie są wiarygodne, podjęto decyzję o przeszukaniu cudzoziemców. Ostatecznie zdecydowano o ich natychmiastowym zatrzymaniu.

Była w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy MazowszaByła w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy MazowszaCzytaj dalej

Cudzoziemcy, którzy weszli na lotnisko, zostali poddani rutynowej kontroli, podczas której poproszono ich o okazanie niezbędnych dokumentów. Przyjezdni wylegitymowali się dokumentami, które miały wyglądać jak oryginalne portugalskie paszporty. Okazało się jednak, że były podrobione. Wtedy funkcjonariusze pracujący na obiekcie Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego przystąpili do kontroli legalności pobytu 2 obcokrajowców. W trakcie przeszukania znaleziono inne dokumenty oraz odkryto ich prawdziwą narodowość.

Lotnisko w Poznaniu - 2 osoby umieszczone w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

W trakcie procedur okazało się, że cudzoziemcy, którzy weszli na lotnisko w Poznaniu, nie są Portugalczykami. Legitymowali się podrobionymi paszportami, co szybko odkryto podczas kontroli. Funkcjonariusze wśród ich rzeczy osobistych znaleźli także greckie dokumenty świadczące o złożonym wniosku o ochronę międzynarodową. Obcokrajowcy przylecieli do Polski z greckiego Heraklionu. W związku z nieprawidłowościami zdecydowano, że przyjezdni nie mogą przebywać na terenie Polski.

Lotnisko Poznań-Ławica miało być prawdopodobnie miejscem, przez które cudzoziemcy chcieli przenieść się na teren Europy z greckiego Heraklionu. Służby ustaliły, że zatrzymani obcokrajowcy są obywatelami Afganistanu. Natychmiast podjęto decyzję o zatrzymaniu 2 przyjezdnych i rozpoczęcie dalszych procedur. Poznański sąd zdecydował o umieszczeniu Afgańczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców celem wydalenia ich z Polski. Obaj złożyli wniosek o ochronę międzynarodową.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podano tragiczną informację. Nie żyje Antonina Sokołowska
2. Pilnie poszukują klientów sklepu na północy Polski. Niezwykle ważny komunikat

3. Ważny komunikat ministerstwa ws. obostrzeń. Dotyczy nie tylko Lidla czy Biedronki

Lotnisko w Polsce spotkało się z dość niecodzienną sytuacją. Natomiast wyraźny problem związany z migrantami jest w ostatnim czasie zauważalny na Włoszech. Do wybrzeży Lampedusy przypływają łodzie z setkami osób w Tunezji. Ośrodek rejestracji jest przepełniony, a na miejscu zaczyna panować chaos. Szczegóły tych wydarzeń podawaliśmy w innym artykule, który znajdziecie tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski spotkał się z Andrzejem Dudą, ale wszyscy patrzyli tylko na jego buty. ”Obciach”
  2. Tragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda, przegrała z rakiem w wieku 55 lat
  3. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: Tanie Loty

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł