Turysci.pl

Wikipedia.org/ Mach240390/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Weszli na lotnisko za granicą i wszystkich zamurowało. Nic ich nie powstrzymało, nawet głęboki lockdown w kraju

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Lotnisko w Irlandii to miejsce, w którym nie wprowadzono zakazu usług gastronomicznych. Postanowiło to wykorzystać dwóch mężczyzn, którzy stęsknili się za wyjściem na piwo do knajpy. Pochwalili się tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Lotnisko w Irlandii. Udało się obejść restrykcje

Za normalnym życiem bez wielu restrykcji ograniczających naszą swobodę tęskni prawdopodobnie każdy. Tak też stało się w przypadku dwóch mężczyzn z Irlandii. Oni jednak postanowili nie czekać i znaleźli sposób, który pozwolił im spełnić zachciankę.

Od jakiegoś czasu w Irlandii obowiązuje lockdown, który wiąże się z zamknięciem wszystkich lokali gastronomicznych. Ma on potrwać do 1 grudnia. Dwaj panowie stęsknili się za tradycyjnym wyjściem na piwo do knajpy. Znaleźli jednak sposób na obejście przepisów. 

Irlandczycy postanowili kupić bilety lotnicze pomimo, że nie zamierzali nigdzie lecieć. Miały im one posłużyć jako bilet wstępu na lotnisko, gdzie nadal otwarte są lokale gastronomiczne. Pojechali do portu i w restauracji napili się piwa. Zdjęciem z tego momentu pochwalili się na Facebooku. Można je zobaczyć niżej. Wszystkich zamurowało. 

Portal gazeta.pl podaje, że w Irlandii piwo jest sprzedawane tylko, jeśli klient zamówi posiłek za minimalną cenę o wysokości 9 euro. Mężczyźni zamówili więc obiad, a potem skosztowali upragnionego piwa.

Lockdown w Irlandii do 1 grudnia

Druga fala zakażeń koronawirusem uderzyła szczególnie w Europę, o czym przekonała się nie tylko Polska, ale także inne państwa. W tym gronie była między innymi Irlandia, która podobnie jak Wielka Brytania, wprowadziła lockdown. 

Zatrzymanie irlandzkiej gospodarki ma potrwać do 1 grudnia. Spowodowało to duże utrudnienia dla turystów, ponieważ podróż do kraju ze stolicą w Dublinie jest na ten moment niemożliwa. Konsekwencją jest też zmniejszenie liczby połączeń lotniczych.

Na tymczasową rezygnację z lotów do Irlandii musiały zdecydować się tanie linie lotnicze Ryanair. Rezultaty tej decyzji można odczuć także w Polsce, ponieważ konieczne było zamknięcie łódzkiego lotniska.

- Wszyscy jesteśmy ofiarami pandemii i mamy nadzieję, że daty powrotu połączeń zostaną utrzymane - poinformowała rzeczniczka łódzkiego lotniska Wioletta Gnacikowska, którą cytowała stacja telewizyjna TVN24.

- To decyzja Ryanaira, który z powodu sytuacji na Wyspach Brytyjskich zawiesza większość połączeń do tych krajów z lotnisk w Polsce i Europie. Zostaniemy bez rejsowych lotów przez dwa tygodnie, bo 2 grudnia ma zostać przywrócone połączenie do Londynu Stansted, 4 grudnia do East Midlands, a 13 grudnia do Dublina - uzupełniła Gnacikowska.

Źródło: tanie-loty.com.pl, TVN24

Tagi:

EuropaCiekawostki

Podobne artykuły

Europa

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >
Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Przez niewiedzę zapłacisz niemal 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej znać lokalne prawo
Czytaj więcej >
Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >