LOT dostanie pieniądze od SłoweniiFot. wikimedia.commons/ BriYYZ/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Udało się. LOT otrzymał pieniądze za loty. To nie polski rząd wyciągnął pomocną dłoń

LOT otrzymał wsparcie od rządu na początku tego roku, jednak o kolejnych zastrzykach gotówki morze tylko pomarzyć. Niespodziewanie pojawiła się pomoc z zagranicy, która jest "nagrodą" za wykonywanie lotów. Na hojny gest zdecydowała się Słowenia.

Polskie Linie Lotnicze LOT, podobnie jak wielu innych przewoźników, wpadły w kłopoty przez konieczność zawieszenia lotów w czasie pierwszej fali pandemii. Niewielką pomocą były loty repatriacyjne, których ceny zostały określone z góry. Wsparcie od państwa już się skończyło, więc jesień i zima zapowiadały się w ciemnych barwach.

Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscySpojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscyCzytaj dalej

LOT otrzyma pieniądze od rządu Słowenii

Niespodziewanie pojawiła się dobra wiadomość z Lublany. Słoweński rząd postanowił nagrodzić przewoźników, którzy utrzymywali połączenia ze stołecznym lotniskiem minimum dwa razy w tygodniu.

W puli było ponad 1 mln euro dla linii lotniczych, które w okresie od 30 marca do 30 września przez minimum dwa miesiące utrzymywały regularne połączenia z Lublaną. LOT spełnił te warunki, a przez jakiś czas kursował nawet 3 razy w tygodniu.

Po subsydia zgłosiło się kilku przewoźników, lecz nie wszyscy otrzymali pieniądze. We wtorek słoweński rząd opublikował oficjalne wyniki, kto otrzymał nagrodę i w jakiej wysokości.

Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręceZima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręceCzytaj dalej

8 przewoźników dostanie nagrodę

Największą dotację, aż 371 tys. euro otrzymała niemiecka Lufthansa, a na konto Air France wpłynie 176,1 tys. euro. Wśród 8 szczęśliwców, którzy otrzymają pieniądze, znalazły się też też linie Turkish Airlines, Air Serbia, Montenegro Airlines, Wizz Air i LOT.

Polski przewoźnik otrzyma od słoweńskiego rządu 43,6 tys. euro, czyli prawie 195 tys. zł. Milion złotych to dla wielu osób ogromna suma, lecz dla linii lotniczych jest jedynie drobnym kąskiem, który podratuje mocno nadszarpnięty budżet.

Pieniądze z puli były rozdzielane według określonych zasad. Wiele zależało od tego, ile lotów do Słowenii wykonuje dany przewoźnik. Pecha miał Swiss, który nie spełnił jednego z kryteriów dotyczących czasu realizowania połączeń.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą
3. Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
4. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę po podróży do Kambodży. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"

Szykują się kolejne "konkursy"

Słowenia planuje 2 kolejne rozdania dotacji dla linii lotniczych. Rząd z Lublany chce rozdać 2,3 mln euro tym liniom, które nadal będą realizowały połączenia w okresie od 1 października 2020 do 31 maja 2021 roku oraz 1,2 mln euro za loty od 1 czerwca do 30 września 2021 roku.

Tym razem Polskie Linie Lotnicze również będą mogły się o wsparcie, chociaż na razie połączenia zostały zawieszone. Jak zapowiedziano, z Warszawy do Lublany będziemy mogli latać ponownie od 16 grudnia.

Zaskakujące jest to, że gdy polski rząd odmawia wsparcia dla LOT-u i wielu przedsiębiorców z branży turystycznej, rząd Słowenii znajduje pieniądze dla zagranicznych linii lotniczych.

Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyJulia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Napoleonka bez pieczenia skradnie twoje serce w ciągu chwili. Idealna dla zabieganych łasuchów, wystarczy tylko budyń i krakersy
  2. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel
  3. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę
  4. Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historią
  5. Jedyne, wyjątkowe miejsce w Polsce. Widać z niego dwa zamki, trudno powstrzymać zachwyt
  6. 5-latek zmarł po zjedzeniu liścia popularnej rośliny. Wiele osób ma ją w swoim domu
  7. Szczeniak został znaleziony na ławce, obok niego był list. Treść porusza do łez

Źródło: Fly4free

Następny artykuł