Turysci.pl
LOT zawiesza połączenia

Fot. wikimedia.commons/ Eduard Marmet/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

LOT podjął trudną decyzję o zawieszeniu połączeń. Już 25 stycznia znikną 4 kierunki, a kilka innych zostanie czasowo ograniczonych. Zmiany są związane z ograniczeniami w Europie i ogromnym spadkiem zainteresowania podróżami.

Polskie Linie Lotnicze LOT musiały dokonać cięć w siatce połączeń. Wszystko przez znaczny spadek zainteresowania podróżami, który bezpośrednio wynika z pandemii. Poszczególne państwa wprowadziły obowiązek kwarantanny czy przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, a to utrudnia przekraczanie granicy.

LOT zawiesza połączenia krajowe i międzynarodowe

Już od poniedziałku 25 stycznia zostaną zawieszone rejsy z Warszawy do Duesseldorfu, Luksemburga, Mediolanu i Wiednia. Wrócą do rozkładu lotów dopiero na początku marca.

Do końca stycznia podróżowanie między Polską a Wielką Brytanią jest niezwykle uciążliwe. O zawieszeniu połączeń między Londyn-Heathrow a Warszawą poinformowały właśnie British Airways.

To nie koniec cięć, ponieważ nasz narodowy przewoźnik jest zmuszony do zawieszenia na 4 tygodnie lotów krajowych między Warszawą a Katowicami i Poznaniem.

Będzie mniej rejsów

Styczeń i luty upłynie także pod znakiem redukcji liczby połączeń z wybranymi lotniskami w Europie. Z Warszawy do Wilna zamiast 11 połączeń tygodniowo będziemy mieli do wyboru 7, a do Zurichu 5 rejsów tygodniowo zamiast 8.

Po jednym locie tygodniowo mniej będzie też między Warszawą a Sztokholmem (6 rejsów), Paryżem, Amsterdamem, Kopenhagą, Genewą i Bukaresztem (5 rejsów ), oraz Sofią (4 rejsy).

- Początek nowego roku, nawet pomimo nieznacznego odbudowania ruchu pasażerskiego w czasie świąt, to okres, w którym branża lotnicza dalej odnotowuje ogromne straty. Ze względu na przedłużające się obostrzenia w wielu krajach, a także nowe restrykcje nakładane na pasażerów, popyt na podróże lotnicze drastycznie spada – wyjaśnili przedstawiciele PLL LOT cytowani przez TVN 24.

Wraca połączenie z Londynem

22 stycznia wrócą loty z Warszawy na londyńskie lotnisko Heathrow. Do 28 lutego będą się odbywały trzy razy w tygodniu – w środy, piątki, niedziele. Przewoźnik zastrzega, że będzie reagował na sytuację epidemiczną, więc w każdej chwili może je zawiesić.

Fot. Lotnisko Londyn-Heathrow/ commons.wikimedia.org/Adambro/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Przekroczenie granicy Wielkiej Brytanii jest możliwe tylko po okazaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa i zobowiązuje do poddania się 10-dniowej kwarantannie. W takich warunkach nie ma mowy o wyjazdach turystycznych. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Do 31 stycznia każda osoba przekraczająca Polską granicę musi przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Polacy nie są też chętnie przyjmowani w innych krajach ze względu na duże ryzyko przeniesienia choroby. Tylko 6 państw, do których latają polskie linie lotnicze, nie wymaga przeprowadzania testów ani odbycia kwarantanny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: TVN 24

Podobne artykuły

szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >
K2 kolejny atak

Na topie

Kolejna grupa zamierza zdobyć K2. Mają już plan. Dzielą ich tylko godziny

Czytaj więcej >