Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Łoś wtargnął do szkoły w Krakowie. Rozbił okno i poważnie ranił mężczyznę
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 24.05.2024 11:24

Łoś wtargnął do szkoły w Krakowie. Rozbił okno i poważnie ranił mężczyznę

Łoś
fot. Canva

Chwile grozy przeżyli uczniowie jednej z krakowskich szkół. W czwartek 23 maja do liceum przy ul. Ślusarskiej nagle przez okno wskoczył... łoś. Zwierzę raniło 50-letniego mężczyznę. 

Łoś w Krakowie

Chwilę po godzinie 17.00 w czwartek do liceum przy ul. Ślusarskiej w dzielnicy Zabłocie wskoczył łoś. Zwierzę wtargnęło do budynku przez okno na parterze.

- W budynku odbywały się zajęcia, przebywało tam blisko 50 osób - przekazał w rozmowie z dziennikarzem RMF FM st. kpt. Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy KM PSP w Krakowie.

50-latek trafił do szpitala

Jak się okazało, łoś poważnie ranił szkłem 50-letniego mężczyznę. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala z urazem głowy i ręki. 

W szkole znajdowało się wówczas ok. 50 osób, które zostały ewakuowane z budynku. Na miejscu zjawiły się służby - policja, straż pożarna, medycy i służby weterynaryjne. 

Jak łoś znalazł się w centrum Krakowa?

Nie wiadomo, w jaki sposób łoś przedostał się do centrum Krakowa. Media informują, że mógł on pochodzić z położonego nieopodal Nadleśnictwa Niepołomice. Łoś nie przeżył wypadku. 

Przypominamy, aby w przypadku “spotkania” z dzikim zwierzęciem, pod żadnym pozorem do niego nie podchodzić, nie głaskać ani nie dokarmiać. W takiej sytuacji należy wezwać służby i spokojnym krokiem oddalić się od zwierzęcia.