Turysci.pl
Łódź i Zgierz remont drogi

Fot. facebook.com/ Przemysław Jagielski

Zrobił furorę swoim zdjęciem. Zorganizował wakacje w sercu miasta

25 Lipca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Łódź i okoliczne miejscowości zmagają się z wieloma problemami, które nawarstwiały się przez lata po upadku zakładów przemysłowych. Niewyremontowane ulice i szare blokowiska tworzą specyficzny krajobraz.

Łódź nierzadko żartuje ze Zgierza, a teraz ma ku temu kolejny powód. Na jednej z ulic pojawiła się plaża, jednak nie jest to zamierzone działanie władz. Wszyscy, którzy chcieli już pakować ręcznik i krem do opalania, muszą obejść się smakiem. Piasek widoczny na zdjęciach zamieszczonych przez radnego to w rzeczywistości nieudany remont drogi. 

Łódź może pozazdrościć plaży

Przemysław Jagielski, który jest radnym Zgierza, zamieścił na Facebooku zdjęcie, sugerujące powstanie plaży w środku miasta. Mężczyzna usiadł wygodnie na leżaku, pod parasolem wbitym w piasek. Za nim jest nawet kolorowy parawan, a na pierwszy plan wysuwają się plastikowe grabki i łopatka. 

- Zaczynam urlop. Cisza, spokój, gorący piasek, słońce, zimna cola, czego chcieć więcej? – napisał pod zdjęciem Przemysław Jagielski - Pozdrawiam wszystkich z największej dzikiej plaży w Zgierzu, zlokalizowanej na ulicy Solnej. Jak to mówią, jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma, a dzika plaża na tej ulicy jest pierwsza klasa – dodał radny na Facebooku.

Problem jest poważny

Humorystyczny wpis ma na celu zwrócenie uwagi na nieprawidłowo wykonane prace remontowe na ulicy Solnej. Już 2 lata temu droga została oddana do użytku, jako gotowy projekt. Niestety do tej pory nie udało się naprawić błędów, które są uciążliwe dla mieszkańców. Wykonawca miał za zadanie położenie kotki brukowej i budowę chodników, lecz zaraz po opuszczeniu placu budowy okazało się, że płyty się ruszają. 

- Miasto zleciło ekspertyzę, która wykazała, że pod kostką nie ma w ogóle podbudowy, a zamiast położyć nawierzchnię na warstwie cementowo - piaskowej, kostkę ułożono na znajdującym się tam wcześniej piachu i torfie – przekazuje "Dziennik Łódzki".

Władze miasta nie dogadały się z wykonawcą, więc sprawa trafiła do prokuratury. Rozpoczęły się poszukiwania kolejnej firmy, która poprawi fuszerkę, lecz niewielu było skłonnych się tego podjąć. Ci, którzy byli zainteresowani remontem, chcieli za niego dostać milion złotych. Na razie mieszkańcom pozostaje tylko czekać i korzystać z "uroków" dzikiej plaży. Również turyści jadący do Zakopanego muszą uzbroić się w cierpliwość przez remont drogi.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >