Linie lotnicze polecą na Reunionwikimedia.commons/Sébastien Laude (CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en)

Europejskie linie lotnicze wzbogacają swoją ofertę. Łatwiej będzie wyruszyć w podróż marzeń

Linie lotnicze Air France poinformowały o nowej ofercie. Już wkrótce będą przeprowadzali loty do tak odległych miejsc jak Gujana Francuska oraz wyspa Reunion. To dobra informacja dla polskich turystów. Teraz podróże do tych miejsc będą łatwiejsze.

Linie lotnicze już przygotowują się na odrodzenie turystyki w nadchodzące wakacje. Z tego powodu w ofercie Air France pojawiły się loty do Gujany Francuskiej i na wyspę Reunion. Będzie można tam polecieć z lotniska Gaulle’a w Paryżu.

Linie lotnicze poszerzają ofertę

Nowa oferta Air France ruszy od kwietnia. Samoloty polecą na wyspę Reunion (Saint Denis) oraz do Gujany Francuskiej (Cayenne). Wystartują z lotniska Gualle'a, co jest dobrą informacją dla Polaków. Do tej pory, aby polecieć do tych miejsc, na Paryżu trzeba było zmieniać lotnisko. Teraz przesiadka odbędzie się w tym samym miejscu.

To niejedyna zmiana Air France w ostatnim czasie. Od grudnia Air France przeprowadza loty na Gwadelupę i Martynikę z lotniska CDG, a nie tylko z Orly. W lato liczba lotów do Gujany Francuskiej, Reunion, Martyniki i Gwadelupy wzrośnie do 56 lotów tygodniowo.

Wszystkie loty będą odbywały się dzięki użyciu maszyn typu Boeing 777-200 i Boeing 777-300. Są one wyposażone w w kabiny Biznes, Premium Economy i Ekonomiczną. Bilety można znaleźć już na stronie internetowej przewoźnika.

Od 15 stycznia obowiązkowe testy na COVID-19 do UK. Jest oficjalna wiadomość na stronie rządowejOd 15 stycznia obowiązkowe testy na COVID-19 do UK. Jest oficjalna wiadomość na stronie rządowejCzytaj dalej

W celu zabezpieczenia przed możliwymi restrykcjami i zmianami terminów lotów, we Francji obowiązuje nowa polityka handlowa, według której wszystkie loty można zmienić bezpłatnie, bez względu na wybraną taryfę.

Oczywiście, trzeba pamiętać o możliwych wymaganiach, które trzeba spełnić w związku z pandemią koronawirusa. Przed wylotem należy sprawdzić najnowsze restrykcje w miejscu docelowym. W przypadku podróży do Francuskich Departamentów Zamorskich konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19.

AirFrance zaznacza, że bezpieczeństwo pasażerów jest dla nich priorytetem, dlatego wzmocniono dezynfekcję pokładów samolotów. Nadal obowiązują takie zasady jak zasłanianie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego. Sprawdzana jest także temperatura ciała pasażerów.

Kilka dni temu serwis Airline Rating stworzył ranking najbezpieczniejszych linii lotniczych. Tym razem wzięto pod uwagę także restrykcje wynikające z pandemii. O tym, które firmy znalazły się na liście, można dowiedzieć się tutaj.

Samolot Air France

Samolot Air France, fot. wikimedia.commons/Eduard Marmet/ CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Oryginalne kierunki turystyczne

Gujana Francuska to francuskie terytorium zależne położone w Ameryce Południowej. Graniczy z Surinamem oraz Brazylią. Położenie nad Atlantykiem oraz wiele gorących plaż sprawiają, że jest coraz częściej wybieranym kierunkiem turystycznym.

Podobnie dzieje się na wyspie Reunion. Ta z kolei położona jest na Oceanie Indyjskim, niedaleko Madagaskaru. Najbardziej znaną atrakcją tego miejsca jest Piton de la Fournaise, czyli wulkan, który uznawany jest z jeden z najaktywniejszych na świecie. Więcej o wulkanach można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Gujana Francuska

Gujana Francuska, fot. pixabay.com/chicobarros

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł