Turysci.pl
pkp

fot. Pixabay/ Suzzan07

Limit miejsc w pociągach zniesiony, ale opłata za rezerwację w PKP zostaje

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W PKP Intercity od soboty nie obowiązuje już limit pasażerów. Wciąż jednak obowiązuje rezerwacja miejsc, również dla osób z wykupionym biletem okresowym. Za taką rezerwację trzeba zapłacić.

PKP Intercity wprowadziło nowe zasady podróżowania w związku z luzowaniem obostrzeń sanitarnych. Od soboty nie obowiązuje już limit 50 proc. miejsc siedzących, ale wciąż konieczna jest rezerwacja.

Koniec z limitem miejsc w pociągach, jednak rezerwacje wciąż konieczne

Od soboty w pociągach znów może być zajętych 100 proc. miejsc. Przypomnijmy, że dotychczas ze względu na ograniczenia epidemiczne w pociągach PKP Intercity zajętych mogło być najwyżej 50 proc. miejsc.

Ze względu na konieczność kontroli liczby zajętych miejsc w pociągach przewoźnik wprowadził obowiązkową rezerwację miejsc. Objęła ona również osoby z wykupionym biletem okresowym.

Posiadacze takich biletów od tamtej pory, aby dokonać rezerwacji, muszą dopłacać złotówkę. Rozwiązanie wywołało ogromną burzę wśród podróżnych, ponieważ chociaż opłata wydaje się symboliczna, w skali miesiąca może wynieść kilkadziesiąt złotych.

PKP Intercity poinformowały jednak, że pomimo zniesienia limitu pasażerów, klienci wciąż będą mieli obowiązek rezerwacji miejsc w pociągu.

Przewoźnik uzasadnia swoją decyzję koniecznością kontroli poziomu zajętości miejsc, aby nie dopuścić do przekroczenia limitu zajętości 100 proc. miejsc siedzących, jak bywało przed pandemią.

Przypomnijmy, że w pociągach w dalszym ciągu obowiązuje również nakaz zasłaniania nosa i ust przez całą podróż.

Natomiast w pociągach, w których jest wagon gastronomiczny WARS lub mobilny wózek z poczęstunkami można kupić również pakiet bezpieczeństwa w postaci płynu dezynfekującego i maseczki.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >