Turysci.pl > Na topie > Lecisz Ryanairem czy Wizz Airem? Uważaj przy odprawie na tych lotniskach
Natalia Księżak
Natalia Księżak 08.06.2023 08:01

Lecisz Ryanairem czy Wizz Airem? Uważaj przy odprawie na tych lotniskach

Lotnisko w Gdańsku
Fot. Klaudia Zawistowska

Nie możesz odprawić się online na swój lot? Nie wszystkie lotniska obsługują mobilne karty pokładowe. Dotyczy to także lotów popularnego Wizz Air czy Ryanair. Sprawdź co zrobić w takiej sytuacji.

Odprawa to obowiązkowy etap, przez który musi przejść każdy pasażer przed odbyciem lotu. Najlepiej nigdy nie zostawiać jej na ostatnią chwilę.
 

Darmowa odprawa na lotnisku

Od wielu lat turyści przyzwyczajeni są do szybkiej odprawy online. Przy użyciu aplikacji na smartfonie z reguły zajmuje to tylko kilka minut.

Jeśli po rejestracji swoich danych i wygenerowaniu dokumentów na stronie przewoźnika znalazłeś komunikat “To nie jest karta pokładowa” lub “odprawa mobilna nie jest dostępna” to nie wpadaj w panikę.  

Musisz odprawić się wtedy na lotnisku. W tym przypadku ta usługa jest darmowa.

Odprawa krok po kroku

Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Podczas odprawy musimy pojawić się na lotnisku nieco wcześniej. Sytuację krok po kroku wyjaśnił na swoim Instagramie bloger podróżniczy z kanału zycienawyjezdzie.

“Jeśli jeszcze nie spotkała Cię taka sytuacja to jest duża szansa, że wkrótce spotka” - dodaje.

Koniecznie uważaj na tych lotniskach

Niektóre linie lotnicze i kraje mogą mieć różne zasady i procedury dotyczące odprawy na lotnisku oraz odprawy online. Przed podróżą zawsze warto sprawdzić konkretne wymagania i zalecenia linii lotniczych.


Odprawa na miejscu obowiązuje między innymi w Abu Zabi, Kutaisi, Erywań, Male, Dammam, Rijadzie i na Majorce. W przypadku Wizz Air czujność trzeba zachować przy przelotach do Korfu, Palma de Mallorca czy Dubaju.

Karty pokładowe zapisywane na urządzeniach mobilnych nie są już honorowane na lotniskach w Stanach Zjednoczonych, Hurghada i Windhoek.