Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Lecisz do tego kraju na wakacje? Lepiej omijaj to lotnisko szerokim łukiem. Jest najgorsze w całej Europie
Natalia Księżak
Natalia Księżak 24.05.2024 19:16

Lecisz do tego kraju na wakacje? Lepiej omijaj to lotnisko szerokim łukiem. Jest najgorsze w całej Europie

lotnisko
fot. karegg/ Shutterstock

Gigantyczne kolejki, chaos i smród… Najnowszy raport Skytrax nie pozostawia złudzeń. W głosowaniu na najgorsze europejskie lotnisko wzięli udział podróżni, którzy ocenili poszczególne porty w różnych kategoriach. Niechlubnym zwycięzcą zostało lotnisko, z którego każdego roku korzysta wielu Polaków…

"Co za wstyd. Mam nadzieję, że kiedy otworzą nowe lotnisko, poprawią obsługę” - komentują turyści.

Ranking portów lotniczych. Oto najlepsze i najgorsze lotniska w Europie.

Brytyjska firma konsultingowa Skytrax regularnie ocenia międzynarodowe lotniska. Niektóre z nich otrzymują szczególne wyróżnienia za zapewnienie wysokiego poziomu komfortu podróżnym,. Inne, w ocenie podróżnych, należy omijać szerokim łukiem.  
Lotniska w Europie oceniono na podstawie różnych kryteriów, m.in.:

Greckie lotnisko uzane najgorszym w Europie

Zaniedbany i niedostosowany do naszych potrzeb port lotniczy, niestety, może popsuć niejeden urlop. Przekonali o się o tym również turyści z Polski, którzy często odwiedzają lotnisko Heraklion, znajdujące się na greckiej wyspie Kreta. 

“Zastanawiam się, czy Grecja jest krajem europejskim czy trzecim światem, biorąc pod uwagę stan toalet, powiedziałbym, że trzecim światem. Mocz na całej podłodze, brak papieru toaletowego, brak zamków w drzwiach. Smród jest nie do zniesienia. Bardzo droga kawiarnia i sklep wolnocłowy, ceny nie różnią się od sklepów w mieście. Co za wstyd. Mam nadzieję, że kiedy otworzą nowe lotnisko, poprawią obsługę” -  komentują lotnisko Heraklion internauci. 
 

Powstaje nowe lotnisko na Krecie. Znamy datę otwarcia

“Lotnisko turystyczne, w szczytowych okresach podróży terminal jest zatłoczony i niewygodny. Oferta gastronomiczna jest uboga, a sklepy dość ograniczone. Standardy czystości i wystroju są niskie, a czystość toalet jest nie do przyjęcia. Pomimo pewnych prac rozbudowy i renowacji w 2018 r., terminal nadal nie spełnia standardów komfortu i udogodnień.” - tłumaczą pasażerowie. 

Problem z lotniskiem Heraklion jest duży, co przyznają nawet same władze. W związku z tym na Krecie powstajewłaśnie kolejne lotnisko, tym razem w Kastelli. Według planów ma być ono otwarte w 2025 roku.