Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Lawinowy spadek cen w biurach podróży. Tygodniowe all inclusive za mniej niż tysiąc złotych
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 17.11.2023 18:08

Lawinowy spadek cen w biurach podróży. Tygodniowe all inclusive za mniej niż tysiąc złotych

all inclusive
Fot. Shutterstock/Olga Vasilyeva

Listopad niewielu osobom kojarzy się jako dobry czas na zagraniczne wyjazdy. Prawda jest jednak taka, że decydując się na wyjazd w środku jesieni, można bardzo dużo oszczędzić. Tygodniowe all inclusive w luksusowym hotelu można mieć za mniej niż 1500 zł od osoby.

Podczas gdy w Europie przygotowujemy się na atak zimy, w wielu innych krajach nadal można korzystać z pięknej pogody. Wystarczą 3 godziny lotu z Warszawy, żeby cieszyć się słońcem i plażowaniem.

Ceny all inclusive w biurach podróży przekraczają wszelkie granice

To, co dzieje się na rynku turystycznym, trudno opisać słowami. Ceny wczasów all inclusive w Egipcie od dawna nie były dostępne w tak niskich cenach. Prym w tym zakresie wiedzie Anex Tour, biuro, które dopiero na początku 2023 roku pojawiło się na polskim rynku i od razu na nim zamieszało. Ceny ich ofert last minute są bardzo atrakcyjne.

Jak widać w aktualnej ofercie, tygodniowe wczasy w trzygwiazdkowym hotelu w Egipcie można zarezerwować już za 700-800 zł. Oferty polecamy sprawdzać wcześnie rano, ponieważ właśnie wtedy widzieliśmy najwięcej tanich pobytów. Pobyty mają jednak jeden haczyk. Najczęściej są to opcje last minute z terminem wylotu za ok. 2-3 dni.

Najtańsze oferty dotyczą najczęściej pobytów w kurorcie Szarm el-Szejk na południu Półwyspu Synaj. Kurort jest oddalony od Taby, gdzie spadła rakieta, o ponad 200 km. Poniżej 1500 zł można znaleźć także wczasy w Hurghadzie położonej jeszcze dalej na południe i nie na wspomnianym półwyspie.

Luksusowe all inclusive w Egipcie? Wcale nie trzeba szykować się na duże wydatki

Za mniej niż 1500 zł od osoby można zarezerwować tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym, a nawet pięciogwiazdkowym hotelu w Szarm el-Szejk i Hurghadzie. W cenie oprócz pobytu w hotelu i wyżywienia w standardzie all inclusive są również bilety lotnicze, a także transfer z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko.

Połączenia biur podróży realizowane są samolotami czarterowymi. Dzięki temu pasażerowie w cenie biletu mają również duży bagaż rejestrowany i nie muszą martwić się o to, jak spakować się na wyjazd. Takiego komfortu nie mają osoby latające "na własną rękę" z tanimi przewoźnikami, którzy w cenę biletu włączają wyłącznie niewielki bagaż podręczny.
 

Drugi najtańszy kierunek? Jesienne all inclusive w Turcji kusi Polaków

Drugim najtańszym kierunkiem w biurach podróży pozostaje Turcja. Pogoda nie jest tu tak przyjemna jak w Egipcie, bo temperatura dochodzi do maksymalnie 20 st. C, jednak ten kraj i tak cieszy się dużym zainteresowaniem polskich turystów. Podstawowa przewaga nad Egiptem to fakt, że Polacy nie potrzebują paszportu, aby przekroczyć turecką granicę. Podczas podróży wystarczy dowód osobisty.

Znaczenie ma tu również stosunek jakości do ceny. Pobyt w hotelu czterogwiazdkowym można zarezerwować już za ok. tysiąc złotych. Ceny tygodniowego urlopu w luksusowym hotelu pięciogwiazdkowym w standardzie all inclusive zaczynają się od 1200-1400 zł od osoby. Mówimy oczywiście o ofercie last minute z wylotem za 2-3 dni.

Choć pogoda w Side, Alanyi, Antalyi, czy Kemer nie będzie zachęcała do plażowania, to zwiedzanie może być bardzo przyjemne. Dodatkowym plusem tych kierunków jest świetna oferta hoteli. Wiele z nich posiada wewnętrzne baseny, a także własne centra SPA, w których można się zrelaksować, jak nigdzie indziej.