Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Last minute na majówkę. Zdradzamy sposoby, jak zaoszczędzić
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 15.04.2024 14:23

Last minute na majówkę. Zdradzamy sposoby, jak zaoszczędzić

Dubrownik
Fot. helmutet38/flickr

Już wkrótce weekend majowy, jednak nie każdy zdecydował się jeszcze gdzie się udać. Choć ceny w tym okresie zdają się być kosmiczne, istnieją sposoby, dzięki którym można nie przepłacać za wakacje i nie męczyć się z organizacją podróży. 

Tanie all inclusive na majówkę

Pomimo rosnącej popularności samodzielnego organizowania wycieczek, wakacje z biurem podróży wciąż są bardzo popularne. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę i bezproblemowe planowanie urlopu. Szukając atrakcyjnych ofert na majówkę, warto zwrócić uwagę na odpowiedni termin, aby uniknąć wysokich cen.

Wyjazdy all inclusive mogą być drogie, ale planując urlop po weekendzie majowym, można zaoszczędzić nawet połowę. Popularne kurorty w Turcji i Egipcie oferują korzystne opcje, gdzie za tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z all inclusive na Riwierze Tureckiej zapłacimy około 1,5 tys. złotych za osobę, a za nieco więcej możemy skorzystać z luksusowej oferty w Hurghadzie, gdzie czekają nas upały sięgające 30 stopni. 

Najlepsze kierunki na majówkę. All inclusive z biurem podróży

Wystarczy wykorzystać tylko trzy dni urlopu, aby majowy weekend przekształcił się w długi urlop trwający dziesięć dni. Jeśli nie chcemy męczyć się z organizacją takiego wyjazdu, warto skorzystać z biura podróży.

Zorganizowane podróże obejmują zazwyczaj koszty przelotów, zakwaterowania, transferów lotniskowych oraz wyżywienia. W ofercie znajdują się również wyjazdy last minute. Największym zainteresowaniem w maju cieszą się wycieczki na słoneczną Majorkę, południowe Włochy, greckie wyspy oraz popularny wśród polskich turystów Egipt.

Gdzie najlepiej jechać na majówkę?

Warto również wspomnieć o Chorwacji, czyli jednym z ulubionych kierunków Polaków od lat. Jest doskonałym celem na wakacyjny wyjazd. W trakcie majówki w bałkańskim raju każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy kochają historię, zakochają się w Splicie, Dubrowniku czy Zadarze. Dla miłośników przyrody Chorwacja oferuje Jeziora Plitwickie oraz Park Narodowy Krka.

Bez względu na wybrany region Chorwacji, czekają tam piaszczyste plaże otoczone krystalicznie czystymi wodami. Co więcej, można cieszyć się tym wszystkim bez tłumów turystów, które zazwyczaj pojawiają się dopiero w pełni sezonu letniego.

Źródło: gazeta.podroze.pl