Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Brak pomysłu na majówkę? Polacy od lat wybierają ten kierunek
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 13.04.2024 06:34

Brak pomysłu na majówkę? Polacy od lat wybierają ten kierunek

Chorwacja Omis
Fot. Antonio Petrone/Shutterstock

Do majówki pozostało już naprawdę niewiele czasu. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, zdecydowanie więcej Polaków wybierze się na wypoczynek w pierwszy majowy weekend, niż w zeszłym roku. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu jak spędzić wolne dni, to mamy dla Was propozycję - sprawdziliśmy, co na majówkę proponuje uwielbiana przez Polaków Chorwacja. 

Majówka w Chorwacji

W tym roku wystarczy wziąć zaledwie trzy dni wolnego, aby pierwszy majowy weekend przerodził się w dziesięciodniowy urlop. Taki układ kalendarza może skłaniać do dalszego wyjazdu i ucieczki od zgiełku polskich kurortów. Chorwacja ze swoimi malowniczymi krajobrazami, bogatą ofertą kulturową i pewnymi warunkami pogodowymi stanowi od lat doskonałą opcję na urlop.

Podczas majówki w Chorwacji każdy może znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy historii mogą odwiedzić zabytkowe miasta jak Split, Dubrownik, czy Zadar. Z kolei zwolennicy zapierającej dech w piersiach natury powinni odwiedzić Jeziora Plitwickie oraz Park Narodowy Krka. Nieważne jaki region Chorwacji wybierzecie, wszędzie czekają słoneczne plaże z krystalicznie czystą wodą. To wszystko bez tłumów turystów, które zazwyczaj pojawiają się dopiero w sezonie letnim.

Ile za nocleg w Chorwacji?

Przeglądając polskie portale oferujące noclegi w Chorwacji szybko można dojść do wniosku, że ceny nie odbiegają znacznie od majówki w Polsce. Szczególnie gdy za cel podróży obierzemy mniej uczęszczane kurorty. Wtedy ceny za 7 nocy spędzonych w Chorwacji zaczynają się już od 1200 złotych za osobę.

Na większy wydatek trzeba przygotować się w przypadku wynajęcia apartamentu w najbardziej popularnych miejscowościach. Wówczas ceny za nocleg za siedem nocy  w Chorwacji zaczynają się od 2000 złotych za osobę. Koszty te oczywiście będą rosnąć w przypadku wyboru noclegu w wyższym standardzie. 

Do Chorwacji samolotem czy samochodem?

Jak to w przypadku podróży zagranicznych więcej wydamy na transport. Bilety lotnicze w dwie strony dla jednej osoby to koszt około tysiąca złotych w przypadku połączeń Warszawa – Zadar oraz Warszawa – Split. Więcej zapłacimy za lot ze stolicy do Zagrzebia.

Można też poszukać tańszej alternatywy i zdecydować się na podróż z Polski autobusem lub własnym samochodem. Zwłaszcza druga z tych opcji wydaje się atrakcyjna, szczególnie gdy chcemy zobaczyć w Chorwacji więcej niż jedno miejsce.  

Czytaj więcej: Nawet 9 dni wolnego. Te kurorty w maju przeżyją oblężenie