Las skrywał "palce".Fot. Wikipedia.org/ Paffka /CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka

Las jest miejscem pełnym tajemnic. Grzybiarze często znajdują podczas swoich eskapad niezwykłe rzeczy, często nieco przerażające. Ostatnio w jednym z polskich lasów odkryto palce umarlaka. Lasy Państwowe postanowiły poinformować Polaków o "grozie w środku lasu".

Las to miejsce, w którym przez moment zapominamy o problemach dnia codziennego. Ten błogi układ zmienia się dopiero w momencie, gdy na jednym z pni uważny turysta zauważy niepokojąco ciemne kształty.

TVN informuje: rząd chce wprowadzić godzinę policyjną dla części kraju. Za granicą jest tragicznieTVN informuje: rząd chce wprowadzić godzinę policyjną dla części kraju. Za granicą jest tragicznieCzytaj dalej

Las jak z horroru

O znalezieniu “palców” pisaliśmy już wcześniej, jednak okazuje się, że las w większości regionów Polski może skrywać coś niezwykłego. Mowa o próchnilcach maczugowatych, czyli popularnych “palcach umarlaka”. Czy jest się czego bać? Na to pytanie odpowiadają sami specjaliści. -

Groza w środku lasu. To nie nowy horror klasy B, a scena prosto z Nadleśnictwa Zamrzenica. Ale nie ma się czego bać - w rzeczywistości to po prostu grzyb z rodzaju próchnilec, a dokładniej jego bardzo osobliwe w formie owocniki, potocznie zwane palcami umarlaka - piszą na Twitterze przedstawiciele Lasów Państwowych.

Minister zdrowia wygadał się w Polsacie. Nie ma żadnych złudzeń. Minister zdrowia wygadał się w Polsacie. Nie ma żadnych złudzeń. "Będziemy utrzymywali reżim". Złe wieści dla Polaków i turystów zza granicyCzytaj dalej

Las nie tylko dla odważnych

Faktycznie, las pod osłoną nocy i to z tak niecodziennym lokatorem pod nogami, może przyczynić się do zwiększonej częstotliwości uderzeń serca. Próchnilce osiągają gabaryty rzędu od 3 do maksymalnie 10 cm wysokości oraz około 2,5 cm grubości. Spacerowicze mogą natknąć się na dwa typy - czarne i brązowe (z białymi końcówkami). Skąd tak specyficzna nazwa? Pomysł zaczerpnęliśmy od Brytyjczyków.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów
2. Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na "klauzulę sumienia". Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony
3. Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznych

- Taki sympatyczny próchnilec maczugowaty (Xylaria polymorpha) w bieszczadzkim Nadleśnictwie Stuposiany [...]. Przez Anglosasów, nie wiedzieć czemu, zwany "dead man's fingers" - wyjaśnia przewrotnie inny pracownik Lasów Państwowych.

Drugi lockdown już za kilka dni? Wszystko jasne. Zdradzili plany rządu. W Polsce i u naszych sąsiadów sytuacja wymyka się spod kontroliDrugi lockdown już za kilka dni? Wszystko jasne. Zdradzili plany rządu. W Polsce i u naszych sąsiadów sytuacja wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Las skrywał

Fot. Wikipedia.org/ Paffka /CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się w Lidlu. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Klienci wynoszą pełne koszyki
  2. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont. Klienci banku PKO BP są zagrożeni
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularności

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł