las i dziwne grzybyFot. facebook.com/ Świat OZE

Zatrważające odkrycie w polskim lesie. Ciarki przechodzą na sam widok

Las oferuje wiele skarbów takich jak grzyby czy owoce. Wybierając się na spacer można mieć "szczęście" i oprócz nich zobaczyć coś przerażającego. W sieci pojawiły się zdjęcia z lasu, które przyprawiają o gęsia skórkę.

Las pięknieje jesienią, może też przestraszyć. Wrażliwe osoby powinny uważać na dziwne znaleziska, które w Polsce okazały się dosyć popularne. Jednym z najciekawszych gatunków grzybów, jakie możemy zauważyć, są "palce umarlaka". Potoczna nazwa nie jest przypadkowa i idealnie odzwierciedla to, jak wyglądają jego owocniki.

Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbDramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbCzytaj dalej

Las potrafi wystraszyć

Próchnilec maczugowaty nie jest jadalny, jednak warto mu się przyjrzeć bliżej. Długie i wąskie owocniki osiągają nawet 8 cm długości i przypominają ludzkie palce. Na ich końcach są nawet paznokcie. Kolor nie jest jednak naturalny dla ludzkiej skóry i bardziej przypomina martwe tkanki. Przechodząc obok można się przestraszyć myśląc, że to ręka osoby, która od dawna nie żyje. Jedno z najbardziej przerażających zdjęć pojawiło się na profilu Świat OZE na Facebooku.

Palce umarlaka, nazywane przez Brytyjczyków palcami nieboszczyka, znajdziemy na spróchniałych konarach i gałęziach. Grzyb żywi się takim drewnem, dlatego najłatwiej szukać go w starych lasach, gdzie nikt nie zabiera powalonych drzew. Zdarzają się jednak przypadki, gdy wyrasta bezpośrednio z ziemi, co wygląda wyjątkowo niepokojąco. Występuje na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy i Afryki.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Lekcje religii coraz częściej znikają z planu lekcji dzieci. Skąd decyzja rodziców o wypisaniu dzieci ze szkolnej katechezy?

Próchnilec maczugowaty jest dosyć często spotykanym grzybem w polskich lasach i został uznany za gatunek pospolity. Znany jest już od dawna, a pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z 1797 roku. Twarde "palce" w środku są białe, a ich miąższ przypomina korek. Ciekawe zdjęcie ukazało się na profilu Caron Lemmer na Twitterze. Równie zaskakujący okaz, nazywany palcami diabła znaleziono w Małopolsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie
  2. Zmarła gwiazda serialu "Gra o tron". Cały świat w żałobie po śmierci wybitnej aktorki
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Źródło: natemat.pl

Następny artykuł