Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Kurort winny rodzinnej tragedii? Rozsierdzona wdowa składa pozew
Redakcja Turyści
Redakcja Turyści 07.05.2024 17:38

Kurort winny rodzinnej tragedii? Rozsierdzona wdowa składa pozew

Tragedia w kurorcie (zdjęcie poglądowe)
Fot. EQRoy / shutterstock / canva

Wydarzenia losowe mogą sprawić, że rajskie wakacje szybko zmieniają się w koszmarny urlop, o którym wolelibyśmy zapomnieć. Czasami w takich historiach nie brakuje prawdziwej tragedii i dramaturgii. Nie inaczej jest w przypadku turystyki, która postanowiła pozwać kurort na hawajskiej wyspie. 

Tragiczna historia

Do zdarzenia doszło w znanym kurorcie Fairmont Kea Lani na Maui. Patricia ze stanu Michigan wybrała się tam z rodziną i mężem. Była to dla nich już szósta wizyta na Hawajach. Niestety dla partnera kobiety okazała się także ostatnią.

Podczas porannego snorkelingu (podstawowej wersji nurkowania bez zaawansowanego sprzętu) 64-letni Ray stracił przytomność. Reanimacja mężczyzny nie przyniosła skutku. Oficjalną przyczyną jego zgonu było przypadkowe utonięcie, jednak w taką wersję nie wierzy partnerka zmarłego. 
 

Będzie pozew

Do tragedii na hawajskiej wyspie doszło w lutym, ale teraz ponownie zrobiło się o niej głośno, ponieważ kobieta postanowiła pozwać kurort oraz Hawajski Urząd Turystyki. Jak podkreśla, doskonale widziała całe zajście, ponieważ spacerowała w okolicy, gdy doszło do tragedii.

- Zobaczyłam mojego męża, który pływał i był otoczony przez grupę ludzi. Wydawało mi się to dość niepokojące - relacjonuje turystka. Po chwili szybko podbiegła do tłumu, lecz było już za późno.

Treść pozwu

Kobieta utrzymuje, że bezpośredni świadkowie zdarzenia przekazali jej, że nic nie wskazywało na problemy jej męża. Stąd też Patricia nie zgadza się z wersją przyjętą przez lokalnych funkcjonariuszy. Turystka twierdzi, że powodem utonięcia mógł być nagły obrzęk płuc powstały w wyniku nieodpowiedniego przygotowania do nurkowania z rurką.

- W pozwie zarzucono, że biuro podróży na Hawajach nie przeszkoliło swoich gości na temat nagłego obrzęku płuc, co spowodowało śmierć mężczyzny - wynika ze skargi złożonej do Sądu Okręgowego w Waszyngtonie. Ponowne śledztwo w tej sprawie ma rozpocząć się w ciągu najbliższych dni. 

Źródło: podroze.wprost.pl

Czytaj więcej: Ten lotniskowy trik musi znać każdy Polak. Zaoszczędzisz setki złotych!