Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Księżna Kate wyjeżdża wraz z dziećmi. Tu znajdą ukojenie i spokój
Redakcja Turyści
Redakcja Turyści 24.03.2024 11:30

Księżna Kate wyjeżdża wraz z dziećmi. Tu znajdą ukojenie i spokój

Księżna Kate
fot. East News/ REX/Joan Wakeham

Piątkowe oświadczenie księżnej Kate przerywa spekulacje na temat stanu jej zdrowia. Mimo fatalnych wiadomości i diagnozy nowotworowej, Kate nie zamierza się jednak zamykać. Wraz z księciem Williamem podobno już wkrótce ma opuścić pałac. Jak podaje HelloMagazine, rodzina, jak co roku, udaje się na świąteczny wyjazd. 

Jeśli stan Kate nie pogorszy się, to wraz z mężem i dziećmi  będzie nabierać sił, spędzając czas w jednej z sielskich posiadłości należących do brytyjskiej rodziny królewskiej. George , Charlotte i Louis mają teraz miesiąc przerwy od szkoły, więc rodzina może się zaszyć w odległej rezydencji, gdzie z dala od mediów będzie mogła odpocząć i w spokoju zająć się zdrowiem Middleton. Do dyspozycji mają najpiękniejsze pałace, zamki, domy i wiejskie rezydencje w Wielkiej Brytanii. 

Anmer Hall. Księżna Kate wraz z dziećmi opuści Pałac Kensington

Jak mówiła księżna w oświadczeniu, potrzebują z mężem czasu by dojść do siebie, ale też by powiedzieć o chorobie dzieciom. Na co dzień księżna Kate i książę William mieszkają w Pałacu Kensington. Co roku książęca para wraz z dziećmi oddaje się wielkanocnemu odpoczynkowi w posiadłości Anmer Hall. 

Ta sielska, wiejska posiadłość znajduje się w hrabstwie Norfolk w Anglii. Dom był prezentem ślubnym księcia i księżnej od Królowej Elżbiety. To właśnie tu para najczęściej “chowa się” przed całym światem.  Przez pierwsze lata  małżeństwa, to głównie w Anmer Hall spędzali czas. To miejsce nazywali swoim domem i prowadzili ciche, spokojne, wiejskie życie. Tym razem, rodzina zostanie tam zapewne dłużej, niż pierwotnie planowano.

Budynek z czerwonej cegły wzniesiono w XIX wieku. Wnętrza domu urządzono antykami i meblami w klasycznym stylu. Tuż obok domu znajduje się odkryty basen, a nieopodal kort tenisowy. W bliskim sąsiedztwie znajduje się również kolejna rezydencja - Sandringham House

Anmer Hall fot. East News/ REX/Joan Wakeham .jpg

Diagnoza Kate Middleton wstrząsnęła brytyjską rodziną królewską. Tu znajdą ukojenie

Sandringham House to kolejna okazała, wiejska rezydencja brytyjskiej rodziny królewskiej. Leży nieopodal miejscowości Sandringham w hrabstwie Norfolk. To tutaj tradycyjnie członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spędzają Boże Narodzenie i pierwsze dni Nowego Roku. 

Stąd królowa Elżbieta II rokrocznie składała poddanym świąteczne życzenia. Pierwszy budynek został w tym miejscu wzniesiony jako rezydencja szlachecka w 1771. Wielkość posiadłości to 8 tys. ha. Na tym terenie znajduje się duży dom oraz farmy i 13 wiosek. W nich ponad 300 domów i innych nieruchomości (poczta, szkoła, sklepy) są własnością króla. Wartość nieruchomości szacowana jest od 250 mln do 390 mln funtów (ok. 1,3 mld - 2 mld zł). 

Bav Media / SplashNews.com/East News Sandringham .jpg

Najpiękniejsze rezydencje brytyjskiej rodziny królewskiej. Balmoral i Sandringham House

Jednym z ulubionych miejsc wypoczynku brytyjskiej rodziny królewskiej jest także zamek Balmoral. Było to ukochane miejsce królowej Elżbiety II. Posiadłość o wielkości 80 ha znajduje się w Szkocji, w  hrabstwie Aberdeenshire. Kroniki o królewskim zamku w tym miejscu wspominają po raz pierwszy już w 1484 roku.

Zamek ma 167 pokoi, a posiadłość to 22 tys. ha. W skład kompleksu wchodzi jeszcze 81 domków i kwater. Tu rodzina królewska oddaje się swojemu zamiłowaniu do polowania na jelenie, strzelania do głuszców i łowienia łososi. Najczęściej spędzają tutaj letnie wakacje. 

Balmoral zamek fot. Canva .jpg

Zobacz też: Kate walczy z nowotworem. Lekarz ocenia, to jeden z 4% przypadków