Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ważny apel władz Krynicy Morskiej. Turyści muszą być szczególnie uważni
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 11.08.2020 12:59

Ważny apel władz Krynicy Morskiej. Turyści muszą być szczególnie uważni

Krynica Morska burmistrz ostrzega
Fot. Wikimedia Polimerek CC BY-SA 3.0

Krynica Morska jest częstym kierunkiem turystów podczas wakacji. W tym roku może przeżywać jeszcze większe oblężenie - podobnie jak pozostałe polskie kurorty nadmorskie - w związku z sytuacją pandemiczną. Duża część Polaków zrezygnowała z wczasów za granicą, przez co ruch turystyczny na Pomorzu uległ znacznemu zwiększeniu. Burmistrz Krynicy Morskiej postanowił przypomnieć urlopowiczom o bardzo ważnej kwestii.

W związku z tym, że Krynica Morska jest tłumnie odwiedzana przez turystów, burmistrz Krzysztof Swat skierował do wszystkich specjalny apel. Jego treść dotyczy sytuacji związanej z pandemią. W ostatnim czasie w województwie pomorskim pojawiają się nowe ogniska zarażeń. Wzrost potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 jest zauważalny też w całym kraju. Natomiast na plażach odpoczywają tłumy turystów, wśród których niestety część zapomina o społecznym dystansowaniu się i postępowaniu według pozostałych zaleceń resortu zdrowia.

Burmistrz apeluje, aby Krynica Morska pozostała bezpiecznym kurortem

Burmistrzowi Krzysztofowi Swatowi zależy, aby Krynica Morska pozostała bezpiecznym miejscem. W związku z tym przypomniał wszystkim podstawowe zalecenia resortu zdrowia. Swat zaapelował o noszenie maseczek, zachowywanie dystansu 1,5m od innych osób, unikanie zatłoczonych miejsc, noszenie maseczek, konsumpcję na świeżym powietrzu (o ile to możliwe), ograniczenie spędzanego czasu z osobami spoza rodziny oraz decydowanie się na transport indywidualny. Wskazał też, że odpowiedzialność spoczywa również na przedsiębiorcach.

- Drodzy przedsiębiorcy, nie wymagając standardów od swoich klientów narażacie ich, siebie i swój personel na zachorowanie, ale także na kwarantannę i izolację które mogą bardzo utrudnić Wam prowadzenie działalności - treść apelu burmistrza Krynicy Morskiej cytuje Dziennik Elbląski.

- Przypominamy, że za nieprzestrzeganie obowiązków sanitarnych mogą być nakładane mandaty. Nowodworski Sanepid wraz z policją regularnie kontroluje szczególnie obiekty handlowe i usługowe - dodaje Krzysztof Swat.

Nie tylko Krynica Morska postanowiła zaapelować do turystów. Do apelu burmistrza Krzysztofa Swata dołączył również Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim Tomasz Bojar-Fijałkowski. Chociaż może się wydawać, że władze nie wniosły nic nowego, to jednak trudno się dziwić temu apelowi, patrząc na społeczne rozluźnienie, które pojawiło się wraz z nadejściem upalnych dni. Burmistrz życzył na koniec wszystkim bezpiecznego lata. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowym ognisku zarażeń nad polskim morzem.

Źródło: Dziennik Elbląski

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!