Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Krakowski smok zdewastowany. Nieznani sprawcy uszkodzili róg atrakcji
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 01.12.2023 06:41

Krakowski smok zdewastowany. Nieznani sprawcy uszkodzili róg atrakcji

Smok Turysta w Krakowie
fot. Canva, Facebook

Legendy o smokach od lat towarzyszą stolicy Małopolski. Z tego powodu władze miasta Krakowa postanowiły stworzyć smoczy szlak. Figury mają przyciągnąć przede wszystkim rodziny z dziećmi. 

Niedawno jedna z nich została uszkodzona przez nieznanego sprawcę. 

Smoczy szlak w Krakowie

Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Nic dziwnego, Rynek Główny przepełniony jest zabytkami z piękną historią, w każdej uliczce można rozkoszować się pysznym jedzeniem, a wieczorami nie brakuje bogatej oferty wydarzeń kulturowych. 

Niedawno do tego grona dołączyła nowa atrakcja. Smoczy szlak to będzie prawdziwy hit wśród najmłodszych, którzy podczas spaceru będą mogli na własne oczy zobaczyć aż 18 figurek smoków w rozmaitym anturażu. 

Smok Turysta uszkodzony

Krakowskie media donoszą, że Smok Turysta został uszkodzony. Niezidentyfikowany sprawca miał wyłamać figurce róg. 

"Brakuje słów. Ktoś był „odważny”, bo to tylko rzeźba smoka. Róg Smoka Turysty został już odnaleziony i wkrótce zostanie przymocowany" - czytamy na facebookowym fanpage Kraków PL. 

Historia z happy endem

Róg na szczęście da się na nowo przymocować. Nie wiadomo jednak, kto wyrwał kolec oraz, czy zrobił to specjalnie. Być może utrata smoczego rogu była jedynie splotem niefortunnych zdarzeń. Raczej nie będzie możliwe ustalenie sprawcy. Pozostaje mieć nadzieję, że to jedyny taki incydent i pozostałe figury mogą w spokoju pilnować smoczego szlaku.