Koszt wakacji nad Adriatykiem pozytywnie zaskakuje.Fot. Pixabay.com/ Alexander Grishin

Na Bałkanach jest kraj, który przyjmie latem turystów. Ile będą kosztowały wakacje nad Adriatykiem?

Koszt tegorocznych wakacji dla wielu nadal pozostaje tajemnicą, a doniesienia z południa Europy tylko podsycają domysły turystów. Pierwszym źródłem informacji, a więc i miernikiem w tych trudnych czasach ma być jedno z państw Półwyspu Bałkańskiego.

Koszt wakacji szacuje się na podstawie ofert przewoźników, dostępności bazy noclegowej, czy przewidywanej pogody w regionie. Tak było przynajmniej do tej pory. Obecnie koronawirus całkowicie zmienił zasady gry. Powrót do stabilności sektora turystycznego sprzed pandemii zajmie najpewniej długie lata, ale nadzieją może być kraj, który w ostatnich dniach ogłosił całkowite pokonanie wirusa. To pierwszy taki przypadek w Europie.

Zabijali ludzi z motorów. Dziesiątki ofiar ataku terrorystycznego. Tragiczne doniesienia z południaZabijali ludzi z motorów. Dziesiątki ofiar ataku terrorystycznego. Tragiczne doniesienia z południaCzytaj dalej

Koszt wakacji podyktowany przez koronawirusa

Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, czy Francja. To tam koronawirus zbiera największe żniwo, a lokalne władze biją na alarm. Niesławna już Lombardia czy Półwysep Iberyjski stały się największymi ogniskami pandemii w Europie. Tamtejsze media podają, że nawet rząd próbuje sztucznie zaniżać statystyki, aby tylko uniknąć niepokojów społecznych. Tymczasem pewne państwo skutecznie poradziło sobie z szalejącą pandemią. Całkiem możliwe, że w tym roku to właśnie na ten kierunek Polacy postawią najchętniej. Pytanie tylko – jaki będzie koszt takiego wyjazdu?

Władze Czarnogóry ogłosiły, że kraj jest całkowicie wolny od koronawirusa. Od początku pandemii odnotowano 324 potwierdzone przypadki zakażeń, 315 ozdrowień i 9 zgonów. Co ciekawe, to właśnie Czarnogóra odnotowała swój pierwszy przypadek jako ostatnia w całej Europie. Teraz władze stawiają na szybkie odmrożenie gospodarki i otwarcie się na turystów. Od 1 czerwca czarnogórskie władze pozwolą na działalność klubów nocnych i dyskotek, jak również kin, teatrów, czy przedszkoli. Co więcej, wrócą także wydarzenia sportowe i zgromadzenia do 200 osób. Rząd przedstawił również pierwsze procedury dla turystów zagranicznych.

Koszt bałkańskich wakacji

Jeśli liczba przypadków w kraju pobytu stałego cudzoziemca jest mniejsza niż 25 na 100 tys. mieszkańców, może on bez większych problemów wjechać na teren Czarnogóry. Ponadto, turystów z takich państw nie obowiązywałaby żadna forma kwarantanny. Według komunikatów tamtejszych władz, jak na razie z tej zasady mogą skorzystać obywatele Islandii, Irlandii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Węgier, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii Północnej, Kosowa, Bułgarii, Rumunii oraz Grecji. Niestety, na liście nie ma jeszcze Polski, jednak Polacy nie powinni tracić nadziei. Przemawia za tym koszt wakacji na Bałkanach.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojewoda podnosi alarm, sytuacja robi się dramatyczna. Część Polski poważnie zagrożona
2. Zamiast 1000 plus bon turystyczny 300 plus dla wszystkich? Rząd szuka nowego rozwiązania

Szacowany koszt wakacji w Czarnogórze może pozytywnie zaskoczyć niejednego turystę. Redakcja portalu naTemat przyjrzała się aktualnym ofertom biur podróży – są już terminy na lipiec. Przykładowo 6-dniowy nocleg w kurorcie Petrovac na Moru to koszt rzędu 1000 zł (bez śniadań). Z kolei miasto Ulcinj przy granicy z Albanią za 6-dnowy pobyt życzy sobie 1300 zł. Co ciekawe, w hotelach 3-gwiazdkowych można znaleźć oferty na 5 dni za 500 zł. Jak na Adriatyk, koszt jest stosunkowo niewielki. Jednakże największym problemem organizacji wyjazdu będzie najpewniej transport. Aktualnie można postawić wyłącznie na jazdę samochodem, co wiąże się z dużymi utrudnieniami na granicach. Jak na razie, połączenia lotnicze realizowane są w bardzo skromnym zakresie, a ceny lotów nie zachęcają – niektóre rejsy to koszt 2400 zł w jedną stronę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor pilnie trafił do szpitala, jego stan jest bardzo ciężki. Rodzina prosi o modlitwę
  2. Uratowała mopsa przed śmiercią. W jego nietypowym wyglądzie zakochały się miliony osób
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitala

Źródło: naTemat

Następny artykuł