Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Koszmarny wypadek na lotnisku. Lekarze musieli amputować kobiecie nogę
Magda Antoł
Magda Antoł 30.06.2023 15:01

Koszmarny wypadek na lotnisku. Lekarze musieli amputować kobiecie nogę

Lotnisko w Tajlandii
Fot. Flickr/Eli Duke

29 czerwca doszło do makabrycznego zdarzenia na lotnisku. Noga 57-letniej kobiety utknęła w ruchomym chodniku. Wymagała natychmiastowej pomocy służb ratowniczych. Władze próbują ustalić, w jaki sposób doszło do wypadku.

Po akcji ratunkowej trafiła do szpitala. W wyniku tego zdarzenia ratownicy musieli amputować kobiecie nogę. 

Kobiecie utknęła noga w ruchomym chodniku

Do całego zdarzenia doszło na lotnisku Don Mueang w Bangkoku, w godzinach porannych. 29 czerwca 57-letnia obywatelka Tajlandii miała podróżować do miasta Nakhon Si Thammarat. Skorzystała z ruchomego chodnika. Przy samym końcu pasa jej lewa noga utknęła między metalowymi częściami. Na miejsce zostały wezwane służby medyczne. Przyczyna wypadku pozostaje nieznana.

W wyniku wypadku kobieta straciła nogę. Rodzina ubolewa nad jej stanem

Po akcji ratunkowej kobieta trafiła do Bumrungrad International Hospital, jednej z najlepszych placówek medycznych w Tajlandii. Niestety na miejscu okazało się, że obrażenia nogi są zbyt poważne i konieczna była amputacja kończyny aż do rzepki. Syn poszkodowanej Krit Kittirattana opublikował oświadczenie na Facebooku. 

“Moja mama nadal wyraża swoją siłę poprzez twarz i głos. Ale w głębi duszy wiemy, że jej serce jest złamane, ponieważ nagle straciła nogę" - napisał Krit.

Przekazał, że jego matka przeszła operację. Według lekarzy może dojść do powikłań i infekcji, więc 57-letnia kobieta musiała zostać na obserwacji, aby mogli monitorować jej stan na bieżąco. Dyrektor lotniska Karant Thanakuljeerapat zapewnił, że państwowa firma Airports Of Thailand pokryje wszystkie koszty leczenia i wypłaci odszkodowanie.

Nie wiadomo, co mogło być przyczyną dziwnego wypadku

Na konferencji prasowej dyrektor Karant powiedział, że na ten moment wszystkie ruchome chodniki zostały zawieszone. Sprawa incydentu jest badana. Inżynierowie mają przeprowadzić kontrole bezpieczeństwa.

“Przyczyna zdarzenia jest nadal badana w celu ustalenia faktów. Być może będziemy musieli powołać komitet rozpoznawczy z udziałem osób z zewnątrz, aby osiągnąć bezstronność i przejrzystość” - dodał dyrektor.

Moment wypadku został uchwycony na jednej z kamer. Chwilowo dyrektor Karant powstrzymuje się od wyciągania pochopnych wniosków. Według niego rutynowe konserwacje i kontrole lotniska były przeprowadzane prawidłowo, a sam chodnik był używany przez 39 lat.

Źródło: CNN