Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Koniec z tanimi lotami w Ryanair. Przewoźnik zapowiada podwyżki na wakacje
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 17.05.2022 14:55

Koniec z tanimi lotami w Ryanair. Przewoźnik zapowiada podwyżki na wakacje

wakacje PRO
fot. kenzaza/canva.com

Ryanair, tania linia lotnicza, zapowiada, że tak tania już nie będzie. Chodzi o nadchodzące wakacje. Jak tłumaczy przewoźnik, zwiększony popyt na wakacyjne wyjazdy po dwuletniej przerwie, spowoduje też wzrost cen biletów.

To kiepska wiadomość dla tych, którzy czekają z zakupem biletów na ostatnią chwilę. - Wydaje nam się, że w tym szczytowym okresie letnim ceny będą wyższe, ponieważ jest tak duży popyt na europejskie plaże i te wzrosty cen będą kontynuowane - stwierdził szef Ryanaira w programie BBC.

Ryanair zapowiada wzrost cen lotów

Po dwuletniej przerwie w podróżowaniu, związanej z pandemią koronawirusa, ludzie spragnieni są wyjazdów wakacyjnych. Na topie są zwłaszcza europejskie plaże gwarantujące piękną pogodę i ciepłe morze. Właśnie ze względu na rosnący popyt, szef Ryanaira zapowiada, że tego lata tanich biletów lotniczych nie będzie.

- Na podstawie około 50 procent wszystkich rezerwacji oczekujemy, że ceny wzrosną o jednocyfrowy procent w okresie letnim – mówi Michael O’Leary. To zła wiadomość dla podróżnych, którzy w czasach rosnącej inflacji, liczą każdy grosz.

Szef Ryanaira przyznaje, że obecnie popyt jest ogromny, ze względu na tanie bilety lotnicze. Ma nadzieję jednak, że firma wróci do rentowności po dwuletniej stagnacji – czytamy na podroze.radiozet.pl. Jak podaje O’Leary, Ryanair stracił przez pandemię oraz wojnę na Ukrainie blisko 355 mln euro.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Ryanair