Kasprowy szykować dokumentyFot. Needpix polityk

Wielkie zmiany w Tatrach. Trzeba szykować dokumenty

Kasprowy Wierch każdego roku przyciąga tłumy turystów. Kolejki na szczyt owiane są już legendą i na przestrzeni lat na ich temat zrodziły się setki anegdot. Mnóstwo osób przebywających w Zakopanem wybiera się tam z rodziną lub znajomymi. Tym razem, jeśli będziemy chcieli dostać się na szczyt, będziemy musieli przygotować dokumenty. To efekt wprowadzenia zmian.

Kasprowy Wierch to jedna z największych atrakcji polskich Tatr. Polacy tłumnie ruszają na szczyt, chcąc podziwiać wspaniałe widoki. Tę trasę znają prawdopodobnie wszyscy - młodzi turyści, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Wiele osób z różnych powodów rezygnuje z wchodzenia i wybiera drogę kolejką. Ta grupa zostanie dotknięta zmianami, które wprowadzają Polskie Koleje Linowe.

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Polskie Koleje Linowe, każdy, kto będzie chciał wjechać na Kasprowy Wierch kolejką, powinien przygotować dokumenty. Powód? Sprzedawane przez PKL bilety będą imienne, a każdy nabywca będzie musiał się wylegitymować, wsiadając do wagonu. Zmiany są spowodowane potrzebą zachowania niezbędnych środków bezpieczeństwa, jak informuje firma. Sytuację wyjaśniła Marta Lewkowicz z Biura Prasowego PKL.

Legitymowanie się przed wjazdem na Kasprowy Wierch

Wjazd na Kasprowy Wierch jest już możliwy. Oczywiście podczas korzystania z kolejki zachowane są zasady bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią koronawirusa. Teraz kupujący bilet będą musieli dodatkowo wypełnić formularz z danymi oraz okazać dowód tożsamości ze zdjęciem np. dowód osobisty lub paszport czy legitymację szkolną. Ma to ułatwić pracę służbom sanitarnym w razie potwierdzenia obecności SARS-CoV-2, u któregoś z podróżnych.

- Decyzja ta podyktowana jest dbaniem o wysokie standardy obsługi klientów, a także bezpieczeństwo turystów związane z koniecznością dostosowania procedur sprzedażowych i przewozowych do wymogów sanitarnych wynikających z epidemii COVID-19 - słowa Marty Lewkowicz z Biura Prasowego PKL cytuje Gazeta Krakowska.

Każdy, kto chce wjechać na Kasprowy Wierch, musi także dezynfekować ręce oraz zasłaniać usta i nos na terenie wszystkich ośrodków PKL. Ze względu na zasady bezpieczeństwa w wagonikach na 60 osób może przebywać jedynie 30, aby można było zachować odpowiedni dystans. Dzięki imiennym biletom służby sanepidu będą mogły z większą łatwością skontaktować się z osobami, które korzystają z kolejki na popularny szczyt. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zaostrzeniu przepisów dotyczących noszenia maseczek w Polsce.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Gazeta Krakowska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł