Turysci.pl
Karpacz z wyjątkowo dużymi kolejkami.

Fot. Facebook.com/ Nowiny Karpacz

Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Karpacz podzielił los najpopularniejszych w tym sezonie kurortów i notuje wyjątkowo dużą liczbę przyjezdnych. Niestety, trend może wyraźnie dać się we znaki mniej cierpliwym urlopowiczom.

Karpacz przeżywa prawdziwe “oblężenie”. Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, coraz więcej czytelników pisze na redakcyjną skrzynkę o niewyobrażalnych kolejkach zarówno na deptaku, jak i przed wejściem na słynną Kopę. Co ważne, pojawiają się pewne obawy co do potencjalnych zachorowań.

Karpacz w kolejce

Według ustaleń Wirtualnej Polski, Karpacz w tym sezonie cieszy się tak dużą popularnością, że zarówno na deptaku, jak i przed wejściem na Kopę (1378 m n.p.m.) ustawiają się kolejki liczące nawet kilkaset osób. W sieci coraz głośniej jest o ogromnych grupach turystów, którzy muszą podzielić los urlopowiczów udających się w tym sezonie do wrocławskiego zoo. Co ważne, w obu przypadkach pojawia się scenariusz nowych ognisk covidu.

- Koleżanka oprowadzająca turystów po Ogrodzie Japońskim Siruwia, który zazwyczaj jest spokojnym zakątkiem, mówi, że do wejścia ustawiają się grupy po 200 osób - pisze do redakcji czytelniczka WP.

Sezon na wirusa a Karpacz

Wyjątkowo duże kolejki stały się obiektem sporych kontrowersji pod postem opublikowanym przez stronę Nowiny Karpacz. Jak zauważają dziennikarze Wirtualnej Polski, wpis podzielił internautów, którzy zwracali uwagę, że (wzorem urlopowiczów w Giżycku), niektórzy “zapomnieli o wirusie”. Co więcej, WP dopuszcza również scenariusz, w którym kolejki przełożyłyby się na kolejne wzrosty zachorowań w regionie.

- Milicja, proszę podjechać tam i kosić 1. za brak maseczek, 2. za niezachowanie odległości - cytuje jednego z internautów redakcja Wirtualnej Polski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >