Karpacz przygotowuje się do sezonu narciarskiegoFot. wikimedia.commons/ Joerg "Jurek" Meinert/ GNU Free Documentation License

Wielki strach w Karpaczu. Mówią szczerze, chodzi o decyzję rządu przed feriami zimowymi

Karpacz jest jedną z najpopularniejszych górskich miejscowości, do której turyści przyjeżdżają przez cały rok. W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, przedsiębiorcy obawiają się niesprzyjających decyzji rządu. Pojawiły się pogłoski, że może zostać wydany zakaz dla wyciągów narciarskich, a to miałoby katastrofalne skutki dla całej branży.

Karpacz jest ważnym ośrodkiem narciarskim, do którego co roku zjeżdżają prawdziwe tłumy. Najbliższy sezon stanął jednak pod znakiem zapytania, za sprawą restrykcji wprowadzanych przez rząd w związku z epidemią.

Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstydWysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstydCzytaj dalej

Wielu przedsiębiorców rozpoczęło przygotowania do sezonu narciarskiego tak, jak co roku. Stoki zaczynają się robić białe, obiekty noclegowe zamieszczają ogłoszenia, w wypożyczalniach czyści się sprzęt.

Nie ma jednak pewności, że turyści będą mogli przyjechać i skorzystać z całej infrastruktury. Rząd nadal nie podjął decyzji, jakie warunki będą musiały być spełnione, aby wyciągi narciarskie zaczęły działać. Nieoficjalne informacje przeraziły przedsiębiorców.

Szli plażę, nagle zobaczyli przedmiot wystający z piasku. Myśleli, że to śmieci, potem wezwali służbySzli plażę, nagle zobaczyli przedmiot wystający z piasku. Myśleli, że to śmieci, potem wezwali służbyCzytaj dalej

Kilka dni temu RMF dotarło do wiadomości na temat warunków pozwolenia na działanie stoków narciarskich. Podobno będzie to możliwe, gdy liczba nowych infekcji w ciągu doby spadnie poniżej 10 tys. Właściciele wyciągów szybko obliczyli, że to niemal niemożliwe do zrealizowania, lecz nie poddają się.

- Fabryka śniegu ruszyła 10 listopada. Zbroimy się na zimę, ale boimy się, że rząd nas zaskoczy i nie będziemy mogli działać - powiedział cytowany przez portal Money, Grzegorz Głód z Winterpolu, spółki zarządzającej stokami i wyciągami w Karpaczu i Zieleńcu.

Od 9 dni fabryka śniegu w Karpaczu pracuje niemal bez przerwy. W pobliżu stoków wyrosły już góry białego puchu, który zostanie wykorzystany do położenia pierwszej warstwy bazowej. Później zostaną uruchomione armatki, które wspierają naturalne opady.

- W weekend temperatura ma spaść do -2 stopni i to wystarczy, by odpalić wszystkie armatki śnieżne. Jeśli pogoda będzie łaskawa, to w 5-7 dni możemy naśnieżyć stoki w Zieleńcu i Karpaczu. Jesteśmy jednak zdruzgotani niepewnością. Jeszcze nie wiemy, czy nie obejmą nas obostrzenia - mówił Grzegorz Głód w rozmowie z portalem Money.

Dzisiaj grzeje: 1. Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościć
2. Aż 400 tys. Polaków powinno pilnie skontaktować się z ZUS. Apeluje sama prezes
3. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła

Przedsiębiorcy już szykują się do sezonu, ponieważ na razie nie pojawiły się żadne zakazy. Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 29 listopada i wszyscy liczą na to, że nakaz nie zostanie przedłużony na kolejne tygodnie. Turyści z niecierpliwością czekają na możliwość wyjazdu.

- Zbliża się zima i procedury bezpieczeństwa na stacjach narciarskich będą jedną z fundamentalnych rzeczy dla Polaków. Na stoku mamy zachowany wielometrowy dystans społeczny, a z maseczkami to powinno być tym bardziej bezpieczne - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Słowa wiceministra niczego nie wyjaśniają, lecz wiele osób ma nadzieję, że uda im się zarobić i przetrwać zimę. Przedsiębiorcy muszą się przygotować już teraz na start sezonu, ryzykując utratę środków. Stowarzyszenie Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych już w październiku wysłało do do departamentu turystyki Ministerstwa Rozwoju swoje propozycje dotyczące zasad bezpieczeństwa na stokach, jednak konsultacje nadal trwają.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznie
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o ich wydłużaniu i rozszerzaniu
  4. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania
  5. Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych
  6. Money: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwa
  7. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?

Źródło: money.pl

Następny artykuł