Turysci.pl > Na topie > Karmiła piersią w samolocie. Obsługa upokorzyła ja na oczach pasażerów
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 14.12.2022 13:21

Karmiła piersią w samolocie. Obsługa upokorzyła ja na oczach pasażerów

dziecko samolot
unsplash/Paul Hanaoka

Czy karmienie piersią jest obsceniczne i wulgarne? Czy wymaga, aby z dzieckiem zamykać się w toalecie w trakcie lotu samolotem czy jazdy pociągiem? Młoda mama na długo zapamięta to, jak została potraktowana przez obsługę linii lotniczych na oczach pasażerów.

Nie da się ukryć, że zazwyczaj podróż dla matki z małym dzieckiem jest bardziej wymagającym pod względem logistyki zdarzeniem, a przede wszystkim stresującym doświadczeniem. 27-letnia Priya podzieliła się na popularnym forum Reddit swoją historią.

Karmiła piersią w samolocie, inni pasażerowie byli zniesmaczeni

To, że podróż z małym dzieckiem nie tylko drenuje portfele opiekunów, ale też szarga nerwy, nie podlega dyskusji. Rodzice martwią się, że ich maluch będzie płakał lub hałasował, a swoim zachowaniem może przeszkadzać współpasażerom. Jednak takie zachowanie jest jak najbardziej normalne i zrozumiałe dla większości z nich.

Jednym z powodów, dla których maluchy najczęściej płaczą, jest pora karmienia. Tak było również w przypadku 27-letniej pasażerki o imieniu Priya. Młoda mama, która ze swoim malutkim dzieckiem udała się w podróż samolotem, postarała się zaspokoić głód swojej pociechy w jak najbardziej dyskretny sposób. Nigdy nie pomyślałaby, że naturalna czynność wzbudzi aż takie emocje na pokładzie. Przez to, jak potraktowała ją obsługa, mogła poczuć się urażona.

Reakcja stewarda zszokowała młodą mamę

Kobieta wyznała, że podczas gdy zaczęła karmić swoje dziecko na pokładzie samolotu, spotkała się z czymś, czego nie mogła się spodziewać. Gdy nadeszła odpowiednia pora, dyskretnie zsunęła bluzkę i podała maluchowi pierś do ssania. Niestety to, jak została potraktowana przez innych pasażerów oraz obsługę lotu jest karygodne.

Po minach współpasażerów nietrudno było dostrzec, że takie zachowanie wzbudziło w nich ogromne oburzenie. Byli zniesmaczeni jej zachowaniem, a o reakcję poprosili nawet obsługę. Wtedy steward zrobił coś, co nie mieści się w głowie.

- Steward rzucił we mnie kocem, kiedy karmiłam piersią i powiedział, że ma to sprawić, że będę się czuć "bardziej komfortowo" - wyznała młoda mama, przyznając, że była zszokowana zachowaniem personelu oraz brakiem wyrozumiałości ze strony otoczenia.

dziecko samolot

Czy można karmić piersią dziecko w samolocie?

Dyskusji nie podlega fakt, że karmienie piersią podczas lotu nie jest zakazane. Najbardziej komfortowe warunki, zarówno dla matki z dzieckiem, jak i innych pasażerów, panują gdy zajmuje ona miejsce przy oknie. Można, choć nie trzeba, w celu nakarmienia malca udać się także do łazienki.

W sytuacji kobiety, którą w ten sposób potraktowała obsługa lotu, od razu postawiły się inne mamy, a swoje zdanie wyraziły w komentarzach. Większość z nich wsparła 27-latkę, a niektóre podzieliły się nawet swoimi patentami.

Najczęściej kobiety zalecają zabranie w podróż poduszki na szyje, która idealnie sprawdzi się przy karmieniu. Sugerują również, aby wcześniej odciągnąć pokarm do butelki lub przygotować w niej mleko modyfikowane. Ważne jednak, by przed lotem zapoznać się z wytycznymi panującymi w danego przewoźnika w tej kwestii.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: parenting; ofeminin.pl