Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > "Już sobie kwaterę zajął". Turyści nad Bałtykiem nie dają za wygraną
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 09.04.2024 17:00

"Już sobie kwaterę zajął". Turyści nad Bałtykiem nie dają za wygraną

Plaża w Kołobrzegu
Fot. Facebook/MiastoKołobrzeg.pl, Shutterstock/PatiPati

Pierwsze słoneczne dni skusiły Polaków do częstszego przebywania na powietrzu. Niektórzy nie mogli przepuścić takiej okazji i udali się nad morze. I choć temperatura wody w kwietniu może nie jest jeszcze najprzyjemniejsza, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wypoczywać na plaży. W Kołobrzegu zaobserwowano nawet pierwszy parawan.

“Czuć zbliżający się sezon” - napisano na facebookowym profilu MiastoKołobrzeg.pl. Pod postem od razu posypały się prześmiewcze komentarze. 

Parawany nad Bałtykiem

Jedni wyśmiewają, drudzy popierają. Bez wątpienia parawany rozstawione nad polskim morzem dla wielu są powodem do żartu. I choć rzeczywiście taki kawałek materiału osłania przed niekiedy nieprzyjemnym wiatrem, to w sezonie letnim na plaży wręcz się od nich roi.

Swobodne przejście wówczas graniczy z cudem, a rozłożenie się z kocykiem w południe graniczy z cudem. Wielu udaje się na plażę już o świcie, by zająć jak najlepsze miejsce, a niektórzy rozstawiają po kilka parawanów naraz i urządzają sobie swego rodzaju camping.

Zrobił sobie rezerwację w Kołobrzegu

Pod koniec marca i na początku kwietnia pogoda zaskoczyła we wszystkich województwach. W poniedziałek, 9 kwietnia termometry na Mazowszu pokazały nawet 27 stopni. Na Pomorzu nieco mniej, jednak wystarczająco, by móc wybrać się na plaże.

Na facebookowym profilu MiastoKołobrzeg.pl pojawił się post ze zdjęciem. Widać na nim wyraźnie samotny parawan na pustej plaży. Za tym widokiem z pewnością nie wszyscy tęsknili. 

Internauci zareagowali prześmiewczo. To jeszcze nie sezon wakacyjny

“Ktoś miejscówkę na lipiec lub sierpień już sobie zaklepał”, “M1 gotowe”, “Zabukowane na wakacje”, “I znowu się zacznie plażing i parawaning” - piszą internauci pod opublikowanym postem. Inni z kolei zwrócili uwagę, że o wiele przyjemniej wypoczywa się na plaży, kiedy jesteśmy osłonięci przed wiatrem. “Kiedyś parawan był czymś normalnym, chronił przed wiatrem i dawał troszeczkę cienia (...)”, “Teraz to strach rozłożyć parawan przed wiatrem, żeby nie zostać źle i śmiesznie odebranym” - dodają.