Turysci.pl
Jezioro Wigry kusi urokami przyrody.

Fot. Pxhere.com/ CC0 Domena publiczna

Jedno z najcudowniejszych jezior w Polsce. Trudno się nie zakochać

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Jezioro, które uchodzi za jedno z najczystszych w kraju, a zarazem najbardziej urokliwych zaprasza, jednak przed wyjazdem potencjalni turyści powinni wiedzieć kilka rzeczy. Okazuje się, że region ma pewne zasady.

Jezioro Wigry w województwie podlaskim jest idealną propozycją dla osób stawiających na relaksujący urlop. Bliskość przyrody, kultura biwaków oraz przede wszystkim cisza. Region nie powinien mieć kompleksów, a samo jezioro może stanowić pełnoprawną alternatywę dla rozchwytywanych Mazur.

Jezioro Wigry dla początkujących

Osoby, które do tej pory decydowały się głównie na Mazury, powinny zwrócić uwagę również na północno-wschodnią część kraju. Jezioro Wigry położone jest w obrębie Wigierskiego Parku Narodowego i cieszy się bliskością Puszczy Augustowskiej. Co ważne, łączy się z 16 innymi zbiornikami oraz Czarną Hańczą.

Jednak najważniejszą z perspektywy turystów kwestią jest zaplecze atrakcji, które w przypadku Podlasia może sprostać nawet najbardziej wysublimowanym gustom. Oferta jest całkiem szeroka, ponieważ zarówno żeglarze, kajakarze, przyrodnicy, jak i miłośnicy historii, kultury oraz sztuki znajdą coś dla siebie. Co oferuje jezioro Wigry?

Wigry to nie tylko jezioro

Oprócz bardzo dobrych warunków do żeglowania, potencjalni turyści powinni wziąć poprawkę na wyjątkowy status akwenu. Jezioro znajduje się w obrębie Wigierskiego Parku Narodowego, a więc należy zrezygnować z napędu benzynowego i postawić na silnik elektryczny. Nieco ułatwioną sprawę będą mieli kajakarze, ponieważ w przypadku spływów nie wchodzą w grę większe ograniczenia. Co więcej, tutaj sprawa jest jeszcze ciekawsza, bo w 1999 roku w okolicy swoich sił próbował sam Jan Paweł II.

Upamiętniając wizytę, władze WPN postanowiły utworzyć nawet dedykowany szlak. Oprócz wyjątkowo urokliwych spływów można postawić również na lokalną architekturę. Godnym uwagi jest klasztor kamedułów w Wigrach. Co więcej, warto odwiedzić również Stańczyki (ze słynnymi mostami) oraz Kanał Augustowski. W drodze powrotnej na południe można też zerknąć na bardzo znany port.

Źródło: atrakcjepodlasia.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >