Islandia promuje się pięknymi zdjęciamiFot. unsplash.com/@alexlopezm

Niebywałe, jak Islandia promuje kraj. Nie można oderwać wzroku

Islandia znalazła ciekawy sposób na promowanie się w świecie. Odnajdując słabość internautów, postanowiono przekuć ją w pozytywny akcent dnia. W internecie można obejrzeć i posłuchać tego, co najlepsze w wulkanicznej wyspie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak Islandia reklamuje się wśród turystów
  • co możemy zobaczyć na nowej stronie internetowej
  • skąd wziął się pomysł na taką reklamę

Islandia rzadko ma ciepłą i słoneczną pogodę, a mimo to przyciąga coraz więcej turystów. Tajemnica tkwi w niesamowitych krajobrazach, gorących źródłach i przyjaznej atmosferze. Aby się o tym przekonać, można zajrzeć na nową stronę internetową.

Islandia

Wodospad na Islandii, Fot. unsplash.com/mahkeo

Islandia wie, jak zachęcić turystów

Podczas pandemii podróże są znacznie ograniczone, lecz część państw nie zrezygnowała z promocji. Gdy tylko sytuacja się uspokoi, turyści ruszą po bilety lotnicze, więc warto zadbać o to, by "dobrze wybrali".

Podejście Islandii do kwestii zapraszania turystów jest najlepszym przykładem zachęcającej reklamy. Aż trudno oderwać spojrzenie od przepięknych zdjęć i filmów, które zostały okraszone dźwiękami natury i muzyką lokalnych zespołów.

Pomysł na stronę internetową do przewijania pięknych obrazów wziął się z tego, że internauci robią to na co dzień. Badania wykazały, że przeciętny człowiek przewija średnio 22,7 m złych wiadomości każdego dnia.

Nawyk tzw. doomscrollingu nie jest dla nas korzystny, dlatego Islandia proponuje pozytywne treści w postaci joyscrollingu. W tym celu utworzono stronę internetową, na której znajdziemy odpowiednią porcję wspaniałych zdjęć, by zachęcić nas do podróży.

Islandia

Krajobraz Islandii, fot. unsplash.com/riabinin

Lek na marnowanie czasu

Problemem dzisiejszych czasów jest bezrefleksyjne przeglądanie treści internetowych, które czasem zajmuje nawet kilka godzin dziennie. To przerażające, jak dużo czasu marnujemy na rzeczy, które nie mają dla nas znaczenia. Zamiast tego można zaplanować wyjazd i udać się w podróż życia.

Użytkownicy portalu Joyscroll.lookslikeyouneediceland.com mogą podziwiać m.in. zdjęcia wodospadów, gejzerów, klifów, ośnieżonych szczytów, a nawet islandzkich owiec. Obrazy zamieszczono w taki sposób, by nie było ich widać w całości. Przewijając kolejne centymetry usłyszymy dźwięki natury i islandzkich zespołów muzycznych.

islandia strona internetowa

Screen/joyscroll.lookslikeyouneediceland.com

- Wszędzie, gdzie się nie obejrzysz jest coś pięknego, dlatego nawet jeśli na świecie dzieje się wiele złego, dosięgają nas złe wiadomości i negatywne rzeczy, ważne jest, aby szukać piękna i oglądać je z radością. Patrzenie na piękną scenerię, czytanie pozytywnych historii może sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy, zdrowszy i pełen nadziei. Właśnie dlatego warto wybrać joyscrolling i przewijać to, co poprawi nam nastrój – przekonuje psycholog Emma Kenny.

Islandia

Islandia, fot. unsplash.com/koushikc

Zdjęcia są zaproszeniem do wizyty

Dodatkowym elementem strony internetowej, jest zakładka z ćwiczeniami oddechowymi, które pozwolą się wyciszyć. To szczególnie ważne po męczącym dniu w pracy, gdy nie możemy cieszyć swobodnym podróżowaniem.

- Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas treści będą swego rodzaju ucieczką i wywołają uśmiech. Mamy nadzieję, że niedługo ludzie będą mogli cieszyć się tym w rzeczywistości w realnym życiu, z niecierpliwością czekamy na ten dzień – powiedziała szefowa Visit Iceland, Sigríður Dögg Guðmundsdóttir.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Islandia

Islandia, fot. unsplash.com/garrettsears

Źródło: Onet

Następny artykuł