Turysci.pl
urban-geec7c5194 1280

fot. Pixabay/ Darby1996

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

1 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Irlandia zdecydowała się na zaostrzenie restrykcji granicznych w związku z rozwojem pandemii koronawirusa na świecie. Tamtejszy rząd poinformował, że wszyscy podróżni będą musieli mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa.

Irlandia, podobnie jak inne państwa Europy, zdecydowała się zaostrzyć restrykcje graniczne. Od 3 grudnia wszyscy podróżni, którzy będą chcieli przekroczyć granicę tego państwa, będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne

Od piątku 3 grudnia wejdą w życie nowe zasady graniczne w Irlandii. Rząd państwa zdecydował o przywróceniu obowiązkowych testów na COVID-19 podczas wjazdu do tego kraju. Co ważne, dotyczy to zarówno osób niezaszczepionych, jak i zaszczepionych.

Podróżni mają wybór, czy wykonają testy antygenowe, czy PCR, jednak ich okres ważności będzie się różnił. Pierwszy z nich musi być wykonany maksymalnie 48 godzin przed podróżą, a drugi - 72 h.

Nowe zasady będą obowiązywały podróżnych ze wszystkich krajów świata oprócz sąsiadującej Irlandii Północnej - podaje portal Fly4Free.

Nie wiadomo jednak jeszcze, gdzie dokładnie będą sprawdzane wyniki badań na COVID-19. Prawdopodobnie odbywać będzie się to jeszcze na lotnisku przed wylotem, jednak władze kraju mają podać jeszcze szczegóły.

Przypomnijmy, że w związku z rozwojem pandemii i pojawieniem się nowej mutacji Omikron, państwa na całym świecie przywracają restrykcje sanitarne. Przykładowo w Portugalii wprowadzono stan klęski żywiołowej, a Maroko całkowicie zamknęło swoje granice na 14 dni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Cypr łagodzi restrykcje wjazdowe. Skorzystają zaszczepieni i ozdrowieńcy

Czytaj więcej >
świeczka

Europa

Tragedia w Alpach Francuskich. Pięcioletnia dziewczynka zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Europa

Samoloty Ryanair omal nie zderzyły się na pasie startowym. Po dwóch latach lotnisko w Maladze przedstawiło raport

Czytaj więcej >

Europa

Watykan zaostrza restrykcje. Dotkną również turystów

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy. Polak zamknął się w toalecie i na gapę podróżował pociągiem. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Europa

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

Czytaj więcej >