Turysci.pl
urban-g19a567dd8 1280

fot. Pixabay/ Darby1996

Irlandia przywraca restrykcje. Certyfikat będzie potrzebny niemal wszędzie

17 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd Irlandii we wtorek ogłosił decyzję o ponownym wprowadzeniu obostrzeń na terenie kraju. Ma to związek ze skokiem zakażeń koronawirusem. Od piątku niemal w każdym miejscu publicznym konieczne będzie okazanie certyfikatu covidowego.

Irlandia dołączyła do innych europejskich państw, które zdecydowały się na wprowadzenie obostrzeń i obowiązkowych certyfikatów covidowych w miejscach publicznych.

pogoda

Prognoza zagrożeń IMGW. Turyści wybierający się nad morze muszą uważać

CZYTAJ DALEJ

Od piątku nowe restrykcje w Irlandii

Mimo że w Irlandii 93 procent społeczeństwa zaszczepiło się przeciw koronawirusowi, liczba zakażeń znów zaczęła rosnąć. W związku z tym tamtejsze władze zdecydowały się na błyskawiczne wprowadzenie restrykcji.

- Podstawowym celem jest zapobieganie temu, by ludzie w ciężkim stanie trafiali do szpitali. Musimy po prostu ograniczyć wzrost, którego obecnie doświadczamy - powiedział premier Irlandii, Micheál Martin, cytowany przez Onet.

Od piątku certyfikat covidowy będzie potrzebny nie tylko w restauracjach, pubach i klubach nocnych, ale również w kinach i teatrach. Korzystanie z tych miejsc będzie możliwe wyłącznie z tym dokumentem.

Ponadto godziny otwarcia restauracji, barw, a także klubów będą skrócone. Zgodnie z nowymi zasadami mają być zamykane maksymalnie o północy.

Rząd Irlandii rekomenduje również pracę zdalną, o ile jest to możliwe.

Zmianie ulegną także zasady kwarantanny dla obywateli - jeżeli ktoś w gospodarstwie domowym otrzyma pozytywny wynik testu na koronawirusa, pozostali domownicy będą musieli poddać się 5-dniowej izolacji, nawet jeśli zostali zaszczepieni. W czasie izolacji będą musieli wykonać ponadto aż 3 testy antygenowe, które w Irlandii są płatne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >