Test na COVID obowiązkowy w Irlandiipixabay.com/ clairetardy

W Irlandii podjęli decyzję. Od soboty obowiązkowe testy na COVID-19 dla podróżnych

Irlandia wprowadza kolejne restrykcje z powodu pandemii koronawirusa. Teraz, aby móc wjechać na teren tego kraju, konieczne będzie okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. To utrudnienie dla wielu turystów.

Władze Irlandii poinformowały, że obowiązek pokazania wyniku testu na COVID-19 wejdzie w życie od soboty 16 stycznia. To duże utrudnienie dla osób, które mają zaplanowaną podróż na najbliższe dni. Trzeba szybko zapisać się na badanie.

Irlandia wprowadza nowe restrykcje

Szef irlandzkiego rządu zapewnia, że takie zmiany mają związek z nadal trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Test trzeba będzie wykonać w ciągu 72 godzin przed przyjazdem do Irlandii. Z obowiązku tego będą zwolnieni przewoźnicy w transporcie pasażerskim i towarowym, funkcjonariusze policji na służbie oraz dzieci poniżej 6. roku życia.

Co więcej, po przyjeździe do kraju nadal będzie obowiązywać kwarantanna. Wszyscy turyści będą musieli spędzić w izolacji 14 dni. Od tego obowiązku nie będzie można uciec nawet, jeśli test wykona się po przylocie do kraju.

Obrazy Turysci.pl

Dublin, fot. unsplash.com/Diogo Palhais

Irlandia nadal ma dużo osób zakażonych SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 46 zgonów na Covid-19 i wykryto 3086 nowych zakażeń koronawirusem. Po raz pierwszy od maja osiągnięto także liczbę ponad 20 ofiar śmiertelnych.

Wielki przekręt na lotnisku w USA. Pociągnął za sobą wiele osób. Konsekwencje są nieubłagalneWielki przekręt na lotnisku w USA. Pociągnął za sobą wiele osób. Konsekwencje są nieubłagalneCzytaj dalej

Restrykcje w Europie

Jak sytuacja wygląda w innych państwach europejskich? Jednym z państw, które nadal stosuje wiele obostrzeń, są nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy. Osoby przebywające w tym miejscu muszą liczyć się z kwarantanną narodową, która została przedłużona do końca pierwszego miesiąca roku. Początkowo miała skończyć się 10 stycznia.

Również Wielka Brytania zmaga się z trudną sytuacją pandemiczną. Przypominamy, że niedawno wykryto tam nowy, groźniejszy szczep koronawirusa. Pisaliśmy o tym tutaj. Z tego powodu wprowadzono nowe, rygorystyczne restrykcje.

Na Węgrzech także nie ma dobrych warunków do turystki. Pomiędzy 20:00 a 5:00 obowiązuje godzina policyjna. Dodatkowo zamknięto wszelkie hotele. Podobnie jest w Czechach, gdzie zamknięto między innymi wyciągi i stacje narciarskie.

Kiedy pojechać do Irlandii?

Irlandia kusi turystów przez cały rok, jednak tym razem aby się tam dostać trzeba spełnić szereg wymagań. Mimo wszystko podróż tam nadal jest dobrym pomysłem. Warto tam pojechać w Dzień świętego Patryka, patrona tego zielonego kraju.

Święto jest fenomenem na skalę światową. To nie tylko święto narodowe Irlandii, ale również jedno z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Obchodzone jest 17 marca i właśnie tego dnia organizowane są parady, imprezy czy koncerty.

Tradycyjnie najbardziej huczne obchody święta organizowane są w Dublinie, gdzie odbywa się kilkudniowy festiwal muzyki, tańca i sztuki. Irlandczycy piją tego dnia duże ilości whiskey, oraz legendarnego piwa Guinness. Tym razem będzie to pewnie jednak wyglądało inaczej ze względu na ograniczenia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł