Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Incydent nad polskim morzem. Za swoją głupotę dostał 10 tys. zł mandatu
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 22.04.2024 17:09

Incydent nad polskim morzem. Za swoją głupotę dostał 10 tys. zł mandatu

Plaża Jelitkowo
Fot. KMP w Gdańsku

O tym, w jaki sposób i w jakich miejscach parkują niektórzy kierowcy, nie trzeba zbyt wiele mówić. Często łamią przepisy dla swojej własnej wygody. Nie inaczej postanowił zrobić mężczyzna w Jelitkowie w Gdańsku. Wjechał na plażę samochodem, jednak nie przewidział tego, że całkiem zakopie się w piachu i nie będzie mógł wyjechać.

Kierowca wjechał samochodem na plażę w Gdańsku

W piątek, 19 kwietnia policjanci w Gdańsku otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na plażę w Jelitkowie na wysokości wejścia numer 67 wjechał samochód marki Toyota. Nierozsądny mężczyzna miał jednak problem z wyjechaniem, bo auto całkiem ugrzęzło w piachu.

O zdarzeniu został powiadomiony m.in. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Urząd Morski w Gdyni. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze policji.

Mężczyzna zlekceważył znak i uszkodził infrastrukturę

Okazało się, że kierowcą nie był Polak. “Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy wylegitymowali 34-letniego obywatela Gruzji kierującego toyotą. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że kierowca, wjeżdżając na plażę, nie zastosował się do znaku zakazu ruchu, a ponadto uszkodził chodnik i krawężnik” - poinformowała Magdalena Ciska z policji w Gdańsku.

Kierowca w obecności funkcjonariuszy wezwał holownik. Niedługo później udało się usunąć pojazd z plaży. 

Mandat za wjechanie na plażę nad Bałtykiem

Przez nierozsądny plan mężczyzna nie tylko najadł się wstydu, ale i otrzymał dość srogą karę. Za spowodowanie zdarzenia drogowego, a także złamanie zakazu ruchu 34-latka dostał aż dwa mandaty, po 5 tys. zł każdy. Oprócz tego otrzymał 8 punktów karnych.

Źródło: KMP w Gdańsku